EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sposób na doskonały magazyn

Gdy prowadzimy działalność związaną na przykład z handlem powinniśmy wziąć pod uwagę, że towary gdzieś trzeba składować. W związku z tym potrzebny jest nam magazyn. Oczywiście zależnie od naszych wymogów należy wybrać jego rozmiar. Ważne jest też Wyposażenie. Nie musimy na start kupować czy wynajmować całej, czasami sprawdzi się po prostu jakieś dodatkowe pomieszczenie.

magazyn

Autor: Fan of Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Rozplanuj magazynowanieNajważniejsze jest jednak wyposażenie magazynu. Z pewnością musimy kupić odpowiednie regały magazynowe (np: wyposażenie magazynów sklep). W zależności od tego Jakiego rodzaju towary planujemy przechowywać musimy dobrać ich rozmiar, szerokość i głębokość półek, oczywiście ich stabilność i ewentualną opcję dokręcenia do ścian itp. Pomyślmy czy będziemy potrzebować drabiny do zdejmowania towarów z wysokich półek, bo dobrze jest od razu kupić regały zamontowaną drabiną. To proste i bezpieczne wyjście.

System do zarządzaniaPowinniśmy również pomyśleć o sposobie kierowania magazynem. Jeżeli jest niewielki możemy sobie poradzić samodzielnie, choćby tabelką, ale jeżeli mamy duży magazyn (kontenery magazynowe – dodatkowe informacje) zdecydowanie przydatne są komputerowe systemy magazynowe (przykładowo: regały wjezdne gwarancja). Zwykle funkcjonują opierając się o kody kreskowe, które naniesione są na wszystkie towary. Skaner kodów wraz z odpowiednim programem komputerowym zdają egzamin. Tego typu system sprawia, że dokładnie wiemy co i gdzie w magazynie mamy. Można bez problemu zakodować umiejscowienie danego przedmiotu. Ważne jest również, żeby dobrze opisać regały i półki. (sprawdź: regały (sprawdź mega ofertę regały wjezdne http://www.olejnik.pl/regaly-stacjonarne/) paletowe) Dobrze – to znaczy w taki sposób, by dla każdego pracownika było to jasne. Im prościej tym lepiej.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com
Ład przede wszystkim

Porządek w magazynie pozwala uniknąć wielu kłopotów. Jeżeli za każdym razem doskonale mamy wiedzę co mamy w magazynie mamy możliwość by zagwarantować naszym klientom ekspresową obsługę na najwyższym poziomie. Możemy też bez trudu uaktualniać choćby informacje na stronie internetowej czy zarządzać zamówieniami. W każdej branży takiego rodzaju właściwe zarządzanie magazynem to klucz do sukcesu.