EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Maty kapilarne

Maty kapilarne idealnie pełnią swoją funkcję oddając ciepło równomiernie i efektywnie. Funkcjonuje to na takiej samej zasadzie jak nagrzewanie ziemi przez słoneczko z góry. Tak jak promienie słońca, tak i promieniowanie termiczne wychodzące z mat ogrzewa równomiernie całą nawierzchnię w pomieszczeniu.

Coraz bardziej popularne maty kapilarne wzorowane są na rozwiązaniach podpatrzonych w przyrodzie, a wielu profesjonalistów uznaje to rozwiązanie za jeden z najlepszych systemów nagrzewania a także schładzania, który może kooperować zarówno z pompą ciepła, jak także kotłem niskotemperaturowym. Maty kapilarne komponują się z dużej ilości cienkich rurek stworzonych z polipropylenu. Rurki te mają 3,5-4,5 mm średnicy w zależności od tego, czy są określone do zlokalizowania w ścianie, suficie, czy też posadzce. Maty kapilarne Łódź gwarantują użytkownikom nie jedynie maksymalny komfort dzięki niezwykle równomiernie ogrzanej podłodze. Możność pracy z odnawialnymi źródłami, takimi jak choćby pompy gorąca, powoduje, że system ów jest również bardzo ekonomiczny.
Ogrzewanie

Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Montaż ogrzewania podłogowego jest szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek dzięki patentowanemu systemowi połączeń. W okolicznościach, kiedy budynek jest silnie wyziębiony, najpierw podłącza się armaturę grzejnikową. Przyzwoli to na doprowadzenie temperatury w całym mieszkaniu do takiego poziomu, że możemy przystąpić do montażu mat. Mimo to musimy ogromnie uważać, bowiem w niskiej temperaturze tworzywo, z którego zrobione są maty, stanie się łamliwe. Więcej o ogrzewaniu – czytaj tutaj.
Istotnymi atutami nagrzewania z pomocą mat kapilarnych, akcentowanymi przez wielu użytkowników, jest swoboda w modelowaniu przestrzeni mieszkalnej, bez potrzeby uwzględniania kaloryferów przy aranżacji pomieszczeń. Jednakże dla wielu inwestorów, w szczególności tych cierpiących na alergię, dużo bardziej istotną wartością jest brak ruchów konwekcyjnych powietrza. Ogranicza to rozpowszechnianie się kurzu, żerujących na nim roztoczy jak też innych alergenów.

Maty kapilarne Łódź wykonane są tworzywa sztucznego i wypełnione są wodą. Są płaskie i lekkie. Mogą być zamontowane na każdej nawierzchni, także w ścianach, skosach oraz w stropie. Przepływająca przez nie woda ma temperaturę 25-30 st. C, natomiast czas ogrzewania mat to zaledwie piętnaście minut!