EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak udekorować okno w sposób nowoczesny?

Doskonale urządzone wnętrze to dbałość o szczegóły. Pomieszczenie w stylu nowoczesnym wymaga nie wyłącznie odpowiedniego doboru kolorów a także zachowania minimalizmu w wyposażeniu, ale też zaakcentowania charakteru aranżacji poprzez niuanse.
Pewnym z nich, mimo pozorów nadzwyczaj istotnym, jest oprawa okien.

dom jednorodzinny

Autor: shankar s.
Źródło: http://www.flickr.com

W przebogatej ofercie sklepów wnętrzarskich odnajdziemy wiele różnorodnych możliwości, pośród jakich każdy odnajdzie coś dla siebie. Firanki jak też zasłony wiążą nam się przede wszystkim z klasycznymi pomieszczeniami. Aranżując pokój dzienny w stylu nowoczesnym nierzadko unikamy zawieszania w oknach dekoracyjnych tkanin. Czasami rzeczywiście daje to interesujący rezultat, zwłaszcza jeśli możemy się poszczycić atrakcyjnym widokiem za oknem i ładnie wykończoną wnęką okna. W większości wypadków jednak zastosowanie jakiegoś typu zasłon jest niezbędne, przez wzgląd na konieczność regulowania dopływu światła oraz chęć zachowania intymności.
Rozwiązaniem, jakie doskonale wpasuje się w minimalistyczny wystrój pomieszczenia, jest zrezygnowanie ze standardowej dekoracji okiennej w postaci ażurowej firanki i wzorzystej zasłonki. Zamiast tego, lepiej postawić tylko na jeden typ materiału. Doskonale wyglądać będzie zasłonka z tkaniny o jednorodnym odcieniu, dopasowanym do koloru ścian. Używając tkaniny (www.infinitex.pl/tkaniny-ogniotrwale/) nieco przejrzystej umożliwimy dopływ blasku, a równocześnie zapewnimy sobie trochę intymności.

Dekoracją okienną wpisującą się w styl minimalizmu, prostoty jak też funkcjonalności będą z pewnością rolety. Do wyboru mamy tkaniny gładkie lub wzorzyste. Ich kolor powinien być dobrany do wystroju pomieszczenia.