EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jakim celu opłaca się zbierać zakrętki?

O akcji nagromadzania plastikowych nakrętek słyszał nieomal każdy z nas. Zakrętki nagromadzają dorośli i dzieci. Kosze na tego typu surowiec pojawiły się w przedszkolach, osiedlowych sklepikach, na recepcjach wielu firm.

sznur do pieca

Autor: http://www.gambia.net.pl
Źródło: http://www.gambia.net.pl
Co jednakże spowodowało, iż akcja przybrała tak olbrzymią skalę? I z jakiego powodu właściwie warto zbierać nakrętki? W jaki sposób to wszystko zaczęło się? Inicjatywę nagromadzania nakrętek wdrożyli w życie żakowie z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. To paru młodych ludzi wykoncypowało dobroczynną zbiórkę. Pieniądze z akcji miały zostać poświęcone na pomoc dla przyjaciela.

Jeżeli uważasz, że niniejszy artykuł jest godny Twojej uwagi, to niewątpliwie warto zobaczyć tu (http://www.grupapartner.pl/aktualnosci.html) pozostałe tego typu materiały.

Akcja się powiodła, a inicjatywa prędko doczekała się kontynuacji.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com
nakrętki
Z jakiej przyczyny akurat nakrętki? Dużo osób frapuje się, dlaczego akurat akcja nagromadzania nakrętek tak błyskawicznie zdobyła popularność i wciągnęła tysiące rodaków. Zakrętki są wystarczająco ciężkie, natomiast jednocześnie poręczne. I są w każdym polskim domku. Nagromadzanie szkła właściwie nie przyjęłoby się ze względu na to, że jest niebezpieczne, metal będzie nadzwyczaj niewygodny. Puchy zaś właściwie nie kojarzą się najlepiej i trudno byłoby wymagać od maluchów w szkole, ażeby gromadziły puchy po piwie. Plastikowe flaszki niestety są za tanie. Natomiast nakrętki, przez wzgląd na swą poręczność, są autentycznym strzałem w dziesiątkę. Samo zbieranie nakrętek jest zasadne jeszcze z kilku innych powodów. Nie można tutaj nie uwzględnić względów ekologicznych. W końcu miast trafić na wysypiska przerabiane one są na surowiec wtórny.

Zbieranie nakrętek skłania osoby do zaangażowania się w inicjatywę społeczną.

Czy ten wpis pochłonął Cię zupełnie? Jeśli tak, to sprawdź też inny pełny opis, który ma równie interesujące wiadomości.

Odnosi się to też do dzieci w szkołach, które uczą się nie tylko tego, że śmieci warto sortować, ale też oswajają się z myślą, iż trzeba nieść pomoc innym.