EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Całkowicie płaski dach i jego izolacja – na co to w ogóle robić no i gdzie szukać na temat tego informacji?

Dach jest tak naprawdę niezwykle ważnym elementem każdego budynku, zarówno takiego ogólnie dostępnego dla wszystkich, jak również naszego całkowicie prywatnego domostwa. Każdy z nas bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, jak ważne jest jego wykonanie, a także to, by był on całkowicie szczelny i niewiarygodnie wytrzymały.
Dobrze zadbany dach ma możliwość służyć nam tak właściwie przez całe lata, bez jakiejkolwiek obawy, że „spadnie nam na głowę” w razie bardziej silnego podmuchu wiatru, czy iż rozpocznie po prostu przeciekać w przypadku deszczu, co przy silnym opadzie ma możliwość zniszczyć nawet całe wnętrze danego budynku.

izolacja dachu płaskiego

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
Bardzo dużo daje nam – poza dbaniem o samą jego nawierzchnię – również to, jaki konkretnie ma kształt, a także z jakich materiałów zrobione bywa jego pokrycie. dachy przybierają niewiarygodnie sporo kształtów, jednak w rzeczywistości najbardziej „niebezpiecznym” kształtem bywa tak naprawdę jego brak. Płaskie dachy – w szczególności w czasie wyższe wilgotności – kumulują na sobie dosłownie każdą kroplę deszczu czy płatek śniegu, bez żadnej bezpośredniej możliwości ich spłynięcia, czy też zsunięcia się w dół. Jedyną możliwością często bywa nasze odśnieżenie dachu łopatą, czy tez umożliwienie, by wysuszyło je słońce. Czego byśmy jednakże nie zrobili, w pewnym momencie dach – więcej na temat – najzwyczajniej nie da rady i zacznie „wciągać” w swoją powierzchnię wilgoć, którą posiada tak samo deszcz, jak również śnieg. Dlatego odpowiednia izolacja jego nawierzchni jest tak ważna.

Izolacja dachu płaskiego jest trochę inna niż pozostałych dachów – dobrze jest dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do samego sposobu jego pokrycia, albowiem jest ich kilka i na ich temat istnieją całe dziesiątki artykułów, które to maja możliwość pomóc nam w wyborze, który to nie bywa wcale prosty.