EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wygląda zawód ślusarza?

Chcesz pracować jako ślusarz? Dowiedz się, na czym polega robota ślusarza oraz jakie wykształcenie, doświadczenie i predyspozycje będą mile spostrzegane w tym zawodzie.

Jedni sądzą, iż robota ślusarza jest uciążliwa a także niemiła, a na dodatek źle płatna. Według drugich, ślusarz to fach „pożyteczny”, natomiast sama praca, choć nie należy do lekkich i zupełnie bezpiecznych, to jednak przynosi dużo zadowolenia, zaś zaangażowanie oraz dodatkowe uprawnienia pozwalają na otrzymywanie uczciwej pensji. Ślusarz to jeden z najstarszych rzemiosł na globie. Znany był już w czasach starożytnych, a jego rozkwit przypadł na czas średniowiecza. Mimo upływu lat jak też rozwoju technologii, ślusarstwo nadal jest potrzebne. Ze zdolności ślusarzy powszechnie korzystamy w szeroko zrozumianym przemyśle maszynowym jak też budowlanym.
pokój dla dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com
Ślusarz zajmuje się manualną czy też ręczno-maszynową obróbką metali . Opracowane metale są później wykorzystywane w czasie montażu i napraw przyrządów technicznych a także stalowych konstrukcji i do produkowania różnego typu przedmiotów metalowych, takich jak: klucze oraz zamki, kraty, bramy (warto przejrzeć http://www.bramy-drewniane.pl/pl/kontakt/), płoty, balustrady jak też podnośniki do drzwi i okien, zbiorniki, płaskowniki, metalowe produkty artystyczne i inne. By pracować w zawodzie ślusarza powinno się ukończyć szkołę zawodową lub technikum o ślusarskim profilu czy też dowolną szkołę średnią, po której możemy zapisać się na kierunek ślusarstwo w policealnej szkole.

Ślusarz powinien być skrupulatny i sumienny w czasie wykonywania obowiązków i posiadać dobrą kondycję fizyczną a także zdrowie, w szczególności wzrok oraz ruchową koordynację.