EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Gdzie urządzić konferencję, by zakończyła się sukcesem?

Urządzenie wielkiej imprezy, takiej jak konferencja, sympozjum albo szkolenie wymaga rozpoczęcia działań organizacyjnych jakiś czas wcześniej. Trzeba zorganizować idealne miejsce, wypromować samo wydarzenie i zebrać zapisy… Jeśli poszukujemy odpowiedniego miejsca, warto przyjrzeć się bliżej nowymi centrami konferencyjnymi lub hotelami, które posiadają przestronne sale pod konferencje.

W pierwszej kolejności weźmy pod uwagę ilość osób – prelegentów, mile widzianych gości i członków wydarzenia. Zorganizujmy taką salę, by wszyscy się pomieścili i aby mieli zapewnione komfortowe warunki. Druga sprawa – nocowanie.

Zanim wyłączysz ten komputer, sprawdź jeszcze jedną publikację, gdyż naprawdę zalecam te informacje (http://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/ekshumacja/), dlatego że zawiera ono niezwykle przydatne informacje.

W hotelu zwykle nie będzie z tym kłopotu, możemy razem z salą zabukować pokoje dla trenerów z daleka, lecz pokoi gościnnych raczej nie zaoferuje nam niezależna sala konferencyjna czy też centrum konferencyjne Gdańsk jest akurat doskonałym miastem, dlatego że oferuje różne możliwości – możemy zorganizować tam konferencję w wybranym hotelu, bo – przez wzgląd na turystykę – jest ich wiele czy w centrum konferencyjnym, a jeśli gość będzie chciał skorzystać z możliwości noclegu, można go zakwaterować w jednym z wielu hoteli, organizując przy tym atrakcyjną wycieczkę po okolicy. Dowiedź się więcej o konferencjach i ich organizacji.

centrum konferencyjne

Autor: Digital Youth Summit Peshawar
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa trzecia – menu i catering. Jeżeli konferencja jest całodniowa albo kilkudniowa, dobrze jest zaplanować jej poszczególne części i pauzy, a wśród nich też przerwy kawowe i lunch. Menu danego miejsca powinno być dopasowane do samej konferencji i zgromadzonych uczestników. Kwestia ostatnia – kwestie techniczne. Wprawdzie to już standard, że sala wyposażona jest w wygodne krzesła (czasem z blatami) oraz iż sala zapewnia możliwość podłączenia rzutnika, bezpłatny internet przez WiFi, flip chart, lecz dobrze jest się wcześniej rozeznać, aby uniknąć nieoczekiwanych niespodzianek.

Warto też sprawdzić, czy pod wybranym przez nas miejscem są miejsca parkingowe. To niemal pewne, iż nowo powstałe centrum konferencyjne ma parking podziemny lub miejsca parkingowe na dachu budynku, ale dobrze jest zorientować się wcześniej, ile ich jest i powiadomić gości o innych blisko zlokalizowanych parkingach.
To najlepsze rozwiązanie, żeby zdecydować się na nowoczesne centrum konferencyjne Gdańsk czy inne okoliczne miasta mogą pochwalić się takimi kompleksami prezentującymi bardzo wysoki poziom.