EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

O czym musimy pamiętać ocieplając poddasze i jaki materiał dobrać?

W sztuce konstrukcyjnej to poddasze jest wyjątkowo podatne na niedoskonałości wykonania. Wystarczy jedynie wykorzystanie niepoprawnego układu warstw izolujących, by narazić poddasze na rozwój grzybów i zbutwienie więźby dachowej.
Aby zabezpieczyć się przed drogą wymianą ocieplenia tego fragmentu domu jednorodzinnego, warto dowiedzieć się jak wykonać Ocieplenie poddasza i jaki materiał do tego wybrać.

jak wykonać ocieplenie poddasza

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu ocieplenie możemy przeprowadzić sami, lecz lepiej jest oddać tę pracę specjalistycznej ekipie budowlanej. Wybierając surowiec do docieplenia poddasza, musimy mieć w pamięci, że będzie on wciskany w drewnianą konstrukcję dachu. Z tego też powodu warto mieć pewność, że taki materiał będzie potrafił je wszystkie dokładnie uzupełnić oraz czy płyty będą dobrze do siebie przylegać. Jeżeli materiał nie spełnia naszych oczekiwań efektywność wykonanego ocieplenia będzie o wiele niższa. Każda przerwa w izolacji będzie mostkiem termicznym. To tamtędy będzie uciekać ciepło. Twardą izolacją ciężej jest uzupełnić przestrzeń pomiędzy krokwiami i trudno jest też docisnąć płyty.
Kiedy inwestujemy w doskonałe docieplenie poddasza, warto wybrać nie tylko sprawdzony surowiec, lecz i grubszą warstwę izolacji. Oferowana grubość ocieplenia poddasza (rozwinięcie tych informacji: oceń nasz profil http://www.olszewscy.org.pl) to 25-30 centymetrów. Za idealne rozwiązanie ocieplenia poddaszy użytkowych przyjmuje się teraz dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej lub piankę izolacyjną. Stosując ten surowiec uzyskujemy bardzo energooszczędne poddasze skutecznie zabezpieczone przed utratą ciepła.

Prawidłowe ocieplenie poddasza oprócz skutecznej osłony cieplnej, zapewnia również wytłumienie dźwięku. Efektywnie wycisza wszystkie głośne odgłosy wywodzące się z zewnątrz, np. dźwięk uderzającego o parapet deszczu.