EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co usprawnia ułożenie klinów styropianowych na dachu?

Większość społeczeństwa sądzi, że wykonywanie prac budowlanych jest najprostszą czynnością na świecie. W praktyce jednak nie jest to wcale faktem. Większość elementów budowlanych posiada swoje przeróżne typy, które zazwyczaj są zbudowane z różnorodnych surowców.

klient - fotos

Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com
kliny styropianowe

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet takich, które nie kojarzą się z solidnością.
Niezłym przykładem takiego rodzaju materiału może być styropian, jaki w budownictwie posiada szerokie zastosowanie. Jest on wykorzystywany np. do ocieplania ścian budynków czy też przy budowie oraz konserwacji elementów zlokalizowanych na dachu. Takie właśnie jest podstawowe zastosowanie tego typu elementów jak kliny styropianowe – kliknij odnośnik -. Przeciwdziałają one m.in. przełamywaniu się papy podczas obróbki attyki czy okienek dachowych. Produkowane są one w odmianach oklejonych oraz nie oklejonych przy pomocy papy podkładowej. Tego typu izokliny produkowane są najczęściej w rozmiarze 5×5 i 10×10 centymetrów, ale na rynku dostępne są także odmienne wymiary.
budowa domu

Autor: Bondex
Źródło: Bondex
Opisywane kliny styropianowe montowane są również na narożach budynków jeszcze przed zamontowaniem papy ( www.styro-papa.pl/pl/papy-podkladowe/ ) termozgrzewalnej. Jest to bardzo tani, lecz i niezwykle funkcjonalny materiał budowlany. Można go zakupić w cenie jedynie kilku złotych. Przykładowo 1 klin o rozmiarze 1x1m i spadku 2% (2cm/4cm) kosztuje tylko 5 złotych. Są one wykonywane w klasach np. 040, 038, 036 albo innych. Każdy taki klin ma wydrukowane swoje rozmiary, co bardzo usprawnia prace konstrukcyjne. Przyspiesza to też odpowiednie ustawienie na dachu. Towar jest dostępny we wszystkich dobrych składach budowlanych oraz w internecie.

Styropian spadkowy można również wykorzystać do wyprofilowania dachów. Surowiec ten przedstawia najlepszą izolację termiczną. Wykorzystywany jest ponadto w celu odwodnienia wspomnianych połaci dachowych lub tarasów.