EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Remont toalety – najczęstsze dylematy związane z remontowaniem

remont umywalni to nie wyłącznie kwestia doboru płytek. Powinieneś odpowiedzieć sobie na istotne pytania. W którym miejscu ułożyć izolację przeciwwilgociową? Co zrobić, ażeby nie montować brodzika? W jaki sposób rozmieścić źródła światła w toalecie? Czym zastąpić kaloryfer łazienkowy? Jak wykończyć ściany w łazience?

komputer

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszystkich powierzchniach, które będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą należy położyć przeciwwilgociową izolację. Przy umywalce izolacja Izolacja dachu przeciwwilgociowa powinna zaczynać się od podłogi i sięgać w przybliżeniu 50 cm powyżej baterię umywalkową jak też na boki poza jej brzegi. Naokoło prysznicowej kabiny zabezpieczenie ścian powinno sięgać przynajmniej dwudziestu centymetrów powyżej miejsce zamocowania prysznicowej słuchawki, choć dla pewności najlepiej wykonać je do samego sufITu. Z boku izolacja (przejdź do oferty) winna wystawać poza kabinę na pięćdziesiąt centymetrów.

panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
wentylacja

Źródło: pixabay.com
Co zrobić, ażeby nie kupować brodzika? Możesz stosownie wyprofilować posadzkę i zamontować w niej odpływ, jednakże uprzednio trzeba sprawdzić, czy takowe rozwiązanie się uda. Miejmy na uwadze, że w każdym natrysku prócz izolacji podłogi musi wykonana być izolacja ścian. Projektując oświetlenie łazienki, powinniśmy pamiętać o podzieleniu go na przeznaczenia – powiązaną z miejscem i ogólną. Źródła światła możemy montować nad zwierciadłem czy też po obu jego stronach, tak ażeby poranny makijaż bądź golenie były proste a także przyjemne.

Podczas remontu umywalni można zmienić sposób jej grzania, zwłaszcza jeśli zainstalowany tam grzejnik zabiera zbyt wiele miejsca czy też szpeci wnętrze. Świetnym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe. W umywalni istotna jest też sprawnie funkcjonująca wentylacja.