EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak otworzyć hotel i nie zginąć w gąszczu przepisów?

Rozmyślasz nad otworzeniem małego hoteliku bądź pensjonatu, ale boisz się mnóstwa formalności do załatwienia? Nie trzeba się martwić. Ten biznes nie jest obwarowany zezwoleniami a tylko rozporządzeniem o turystyce.
Szczegółowa analiza rynku, skonstruowanie biznesplanu, określenie funkcji obiektu — od tego zaczyna się planowanie inwestycji.

Kto nie potrafi patrzeć w przyszłość, będzie miał problemy. Bowiem już na wstępie powinniśmy znaleźć tzw. niszę rynkową. Musimy zadać sobie pytanie, jacy goście przyjeżdżać będą do naszej miejscowości bądź regionu. Od tego zależą lokalizacja, wielkość hotelu i jego charakter: hotel konferencyjny w centrum miasta czy może centrum SPA na peryferiach miasta.

Jeśli zamieszczona tutaj wykładnia Cię przekonała, to przeczytaj poza tym inne wypowiedzi na nasz temat, który został poruszony w tym poście.

Planując, trzeba także wziąć pod uwagę, że obiekt konferencyjny nie powinien liczyć 30 pokoi, dlatego że nie zapracuje na siebie.

interes

Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
Ważny jest także standard, także ze względu na potencjalną późniejszą sprzedaż hotelu. Największą wziętością cieszą się bowiem obiekty ekonomiczne: duże, nawet z kilkudziesięcioma pokojami, jednak o niższym standardzie. Dobry biznesplan mieści: analizę strategiczną firmy, obszar prac inwestycyjnych (zupełny koszt inwestycji od kupna nieruchomości po koszta pożyczki), strategię marketingową, a również prognozy: zakładanych kosztów oraz sprzedaży. Zadbaj o detale, w tym o oprogramowanie (poprzednia strona) do obsługi hotelowej recepcji. Ważniejsze od planowania oraz budowy obiektu będzie późniejsze zarządzanie nim.

Albowiem z chwilą przybycia pierwszych gości zaczyna się przebieg weryfikacji funkcjonalności założeń. Zdaniem ekspertów nie powinniśmy szczędzić na jakości, albowiem hoteli niskiej klasy jest już całe mnóstwo.