EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wyposażyć hurtownię z owocami?

Hurtownie z owocami trudnią się dystrybucją jarzyn i owoców przez okrągły rok. W związku z tym dosyć istotną rolę gra tutaj zarówno odpowiedni transport produktów, jak także sposób ich składowania, jaki zapewni zachowanie ich w świeżości przez długi czas.
Jak więc powinna być wyposażona hurtownia owoców oraz warzyw? Najważniejszym elementem, jeżeli chodzi o wyekwipowanie hurtowni owoców będzie zapewnienie środków pozwalających na składowanie produktów, czyli sprzętu zapewniającego obniżenie temperatury.

Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim powinno się w tym miejscu wskazać na tego rodzaju rozwiązania jak: chłodnicze agregaty, systemy wentylacyjne, śluzy (wnętrze uniemożliwiające skoki temperatury). Za najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie powinno się uznać komory chłodnicze (strona internetowa montaż chłodni warszawa) wyekwipowane w stosowne agregaty chłodnicze. Takie komory umożliwiają ustawienie dowolnej temperatury i tym samym gwarantują wysoką jakość, jeżeli chodzi o warunki składowania.

Kiedy przejdziesz do sedna sprawy, to pamiętaj, że masz możliwość zdobyć pozostałe informacje na omawiany temat – przeczytaj w serwisie (http://www.arad.pl/aktualnosci,an2.html) wszystko, co jest Ci niezbędne tu.

W takich pomieszczeniach składowane mogą być nawet nadzwyczaj wymagające odmiany owoców, co umożliwia sprzedaż egzotycznych produktów.

Mówiąc o wyposażaniu hurtowni należy też powiedzieć o podejściach pozwalających na magazynowanie produktów oraz przygotowanie ich do sprzedaży. Przede wszystkim konieczny będzie tutaj wybór odpowiednich regałów stosowanych na magazynie.

Do składowania owoców zaleca się regały metalowe, które równocześnie są niezwykle solidne oraz odporne na duże obciążenia. Jednocześnie tego typu regały są bezproblemowe do utrzymania w czystości. Hurtownię taką trzeba również wyekwipować w wózki transportowe.