EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Polerowany beton – cała prawda o tej technologii

Beton polerowany jest to posadzka z betonu poddana stosownej mechanicznej obróbce – polerowaniu oraz szlifowaniu oraz chemicznej – impregnacji.
Przede wszystkich jest to technologia renowacyjna, jednak możemy w niej uzyskiwać również nowe podłogi betonowe, zarówno dekoracyjne, jak i fabryczne.

O tym, że beton jest trwałym materiałem, trwałym nie trzeba nikogo przekonywać. Stosowali go już Starożytni Rzymianie. W naszej ojczyźnie z profesjonalnie zrealizowanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od w przybliżeniu 20 lat. A jako że posadzki to powierzchnie najbardziej narażone na eksploatowanie w każdym obiekcie, to także podłogi betonowe wykonane kilkanaście bądź kilka lat temu nastręczają już renowacji.

Jeśli masz ochotę wyszukać materiały na prezentowany temat, to przejdź tam (http://www.megastyro.pl/eps-033-maxlambda.html) i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

/J]

beton szlifowany

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie zakłady, jakie mają podłogi betonowe jakie nadają się do wykonania polerowanego betonu są zakładami funkcjonującymi „w ruchu”. Częstokroć nie da się, poza sezonem urlopowym bądź świętami, wyłączyć chociażby część warsztatu dla przeprowadzenia napraw podłóg dla przykładu w technologiach żywicznych. Niemniej jednak można uskutecznić beton szlifowany. Robocze pola – miejsca w jakich wykonywana jest renowacja doświadczony wykonawca bez trudności powiąże bez dostrzegalnego znaku. W miejsce szarej, matowej, pobrudzonej posadzki Inwestor dostaje polerowany beton, który w swoim wyglądzie jest szlachetny, połyskujący przypominający naturalny kamień.

I ów widok odbijających się w podłodze regałów z towarem, albo maszyn wytwórczych – każdemu kto zauważa to po raz pierwszy, zazwyczaj na chwilę zapiera dech w piersiach. Trudno to opowiedzieć, musimy to ujrzeć.