EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy można efektywnie nagrzać dom za pomocą kozy?

Kiedy nadchodzi okres jesienny, to np. rano lub wieczorem w domu zaczyna robić się dość zimno. Z innej strony, niektóre osoby nie chcą jeszcze używać centralnego ogrzewania, ponieważ myślą, że jest na to trochę za wcześnie.
Dobrym rozwiązaniem w takiej okoliczności jest w tym czasie np. piec kominkowy, który określany jest jako koza.

sklepach

Autor: booledozer
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wybieraniu takiego rodzaju pieca trzeba zwracać uwagę nie jedynie na materiał, z jakiego dane urządzenie zostało wykonane, ale również między innymi na to, czy też wnętrze danego pieca jest zrobione z surowców, jakie absorbują ciepło. Piec (kliknij) gazowy, jakiego wnętrze wyprodukowane jest z szamotu rozgrzewa się trochę dłużej, ale także przez dłuższy okres zachowuje temperaturę. Opcjonalnie można skorzystać z pieca ze środkiem z wermikulitu. Jest on dobrym izolatorem, a jego działanie może być najbardziej wydajne, gdy ciepło wydostaje się przez szybę.
wnętrze

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
aranżacja

Źródło: targorent.pl
Trzeba jednak pamiętać, że to urządzenie nie powinno być wykorzystywane jako główne źródło nagrzewania całego budynku. To wyłącznie dobry sposób na jego dogrzewanie w chłodne dni. Nie może zastąpić ani kominka ani, zwłaszcza CO. Ich znaczną zaletą jest z kolei niezwykle szybka instalacja. Należy je wyłącznie podłączyć do przewodu kominowego mającego właściwą średnicę. Dodatkowo trzeba mieć w pamięci, że kadłub takiego pieca niezwykle się rozgrzewa, dlatego też miejsce, w którym piec jest usytuowany, trzeba stosownie zabezpieczyć.

Ponadto wszystkie meble muszą być w stosownej odległości od pieca. Jeśli te uwarunkowania będą spełnione, domownicy z pewnością będą niezwykle usatysfakcjonowani z tego typu rozwiązania. A najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo.