EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kilka najważniejszych przykładów zastosowań różnych odmian stali, podstawowe sposoby jej obróbki

Stal w różnych postaciach jest jednym z bardzo ważnych materiałów konstrukcyjnych w przemyśle. Ze stali wykonuje się pojazdy mechaniczne, różnego rodzaju maszyny, a także konstrukcje i obiekty budowlane.

Stal – przeczytaj więcej o stal budowlana: http://www.aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa – używana jest pod postacią różnego rodzaju kształtowników, dużą popularnością się cieszą różnego rodzaju druty i pręty, lecz chyba największa jej ilość będzie występować pod postacią różnorodnych blach. W walcarniach stalowe blachy są nawijane na wielkie bele, które przewozi się następnie do zakładów produkcyjnych, w których z tych blach wykonywane są najróżniejsze elementy. Stalowe blachy mogą być obrabiane różnymi sposobami, ich wybór uzależniony będzie od zastosowania i użytej technologii. Bardzo popularne przykładowo jest tłoczenie, będzie ono polegać na tym, że arkusz blachy w odpowiednim kształcie jest kładziony do specjalnej formy, w której przy udziale prasy jest tłoczony element końcowy. Drugim bardzo popularnym sposobem wykonywania elementów z blachy jest ich cięcie, dzisiaj jest parę skutecznych technik, pozwalających na otrzymanie sporej dokładności i precyzji.

produkcja stali

Autor: Uri Tours
Źródło: http://www.flickr.com

Stalowe blachy, jak również pozostałe elementy zrobione z tego materiału, oferowane są w ogromnej ilości odmian. Stal – sprawdź niskie ceny na płaskownik stalowy-> http://aner.com.pl/prod/plaskowniki – w zależności od zastosowanych dodatków wykazuje bardzo różne własności mechaniczne. Zwykłe typy stali, wykorzystywane w powszechnych zastosowaniach, są niezbyt odporne na warunki atmosferyczne, także ich właściwości mechaniczne niczym szczególnym nie będą się wyróżniać. Tego typu stale z reguły sprawdzają się w większości zastosowań, jeśli jednak ktoś będzie potrzebował lepszych parametrów, to bez problemów trafi na właściwe materiały.

Na przykład rodzina stali domex cechuje się wysoką mechaniczną wytrzymałością, a jednocześnie dobrą plastyką. Dzięki tak dobranym parametrom stal ta jest stosunkowo łatwa w obrabianiu, w tym doskonale sprawdza się przy tłoczeniu, a jednocześnie elementy z niej wykonane są wytrzymałe i solidne. Zobacz pod tym adresem. Stale domex są bardzo chętnie stosowane w przemyśle kolejowym, stoczniowym, a także rolnictwie i motoryzacji.