EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób zakupić dom bądź mieszkanie? – poradnik

Znalazłeś dom bądź mieszkanie swych marzeń na wtórnym rynku? Radzimy, na co warto kierować uwagę jeszcze przed zakupem, ażeby później nie żałować, jak też jak dopiąć wszystkich formalności.

Rozpocznij od obadania internetu, wbijając w wyszukiwarkę dla przykładu: domy Bydgoszcz. W następnej kolejności obejrzyj domek „na żywo”. Przed kupnem mieszkania albo domu warto przeznaczyć nieco czasu na skontrolowanie jego prawnego stanu.

Korci Cię, aby napisać drobną opinię pod przeczytanym wpisem? Miej na uwadze to, że nawet krótki komentarz spod linku (http://bubucraft.pl/dla-malucha-posciel-z-imionami) będzie przez nas przestudiowany z chęcią.

Pozwoli to nam uniknąć ewentualnych nieprzyjemności a także kłopotów. Koniecznie przejrzyj księgę wieczystą – nawet kiedy sprzedający zaprezentuje nam wypis z księgi, warto samodzielnie przejrzeć ją w Wydziale Ksiąg Wieczystych Rejonowego Sądu. Z księgi możemy dowiedzieć się kto jest właścicielem nieruchomości, jak też czy posiadłość nie jest zadłużona albo obarczona hipoteką.

ceny

Autor: LARS
Źródło: LARS
domy bydgoszcz

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Nim poczniemy załatwiać dowolne formalności i ubiegać się o pożyczkę w banku, warto dokładnie obejrzeć domek, jaki chcemy kupić. Gdy w sąsiedztwie znajdują się pola, łąki i lasy, trzeba również zbadać stan zagospodarowania przestrzennego. Może się bowiem okazać, że w przyszłości, w miejsce urokliwej okolicy, będziemy mieć w sąsiedztwie problematyczny węzeł komunikacyjny albo piaskarnię. A to o wiele zmniejsza wartość domu. Bardzo istotny jest stan techniczny domu. Jeśli nie znamy się dobrze na technologii budowania domów, warto na pierwszy rekonesans wyruszyć z zaufanym ekspertem, na jakiego opinii możesz polegać.

Nabywając budynek na rynku wtórnym powinniśmy liczyć się z tym, iż dom nosi ślady eksploatacji bądź wymaga renowacji. Domy na rynku pierwotnym, zwłaszcza te w surowym stanie, musimy będzie wykończyć, a to też łączy się z dodatkowymi nakładami finansowymi.