EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co to są dygestoria, w jaki sposób mogą wyglądać, co powinny zapewniać oraz do jakiego celu się je stosuje?

Nie może być mowy o postępie, gdyby nie przeróżne testy. To dzięki nim możemy się cieszyć przykładowo kosmetykami czy środkami czyszczącymi. Jednak kontrole z dziedziny chemii to także farmakologia, zatem opracowywanie nowych leków i ulepszanie aktualnych.

aparatura

Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com
dygestoria

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
Do takiego celu służą specjalne narzędzia (interesujący post w płyty modelarskie) i urządzenia. Muszą one gwarantować komfort wykonywania pracy, ale także bezpieczeństwo. Dla przykładu do wykonywania wszelkiego rodzaju prac labolatoryjnych wykorzystywane są dygestoria. Można by przy ich pomocy badać np. substancje stałe czy gazowe. Są to narzędzia (ENGRAM – przejdź dalej), które są wietrzone wewnętrznym obiegiem tlenu, co powiększa bezpieczeństwo pracy i redukuje niebezpieczeństwo powiązane z pracą przy chemikaliach. Ochraniają jednocześnie osoby obecne w komorze i zapobiegają dostawaniu się oparów czy też pyłków na zewnątrz komory. Poza tym przy pomocy specjalnego systemu wentylacji akumulują oraz wytrącają z otoczenia wszelkie szkodliwe substancje.
towar

Autor: Gabriel Amadeus
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu urządzenia oferowane są w różnorodnych rozmiarach oraz kształtach. Dla przykładu do nabycia są wersje o szerokościach od ok. 1m do 3m. Jeżeli chodzi o kształt, to oferowane są dygestoria przynoszące na myśl komodę czy dygestoria okrągłe. Mogą mieć one komorę szklaną lub laminowaną. Dostępne są ponadto modele specjalistyczne. Poza tym do nabycia obecne są wersje dwukomorowe.

Firmy zajmujące się ich obrotem, gwarantują także pomoc przy wyborze konkretnego modelu i przewóz, montaż i serwis kupionego narzędzia.