EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sygnalizatory stosowane są do ochraniania pojemników

Zasada postępowania sygnalizatorów stanu polega na odkryciu istnienia płynów,lub surowców sypkich w sąsiedztwie czujnika, spowodowaniu kontrakcji czujnika, oraz zasygnalizowania owego zjawiska.

Reklama

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Poziom w zależności od potrzeb i warunków obiektowych jest w stanie być mierzony, lub sygnalizowany.

Przeważnie użytkowane są do ochraniania zbiorników przed przepełnieniem, względnie kompletnym opróżnieniem. Sygnalizator poziomu wody zaprojektowany jest do używania jako czujnik pomiarowy. Dostępny w różnych gatunkach, zaprojektowany do przeróżnych gatunków płynów.

Nie sądzisz, że to jest bardzo dobry moment, by uzyskać całkowitą gwarancję, że opublikowane dane są zgodne z prawdą? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj serwis tutaj.

Przełącznik mechaniczny osłonięty obudową z surowca sztucznego zawieszany jest na własnym kablu na żądanej wysokości. Gdy stan cieczy znajdzie się na wysokości regulatora, zaczyna on pływać i pobudza wyłącznik. Obwód napięcia jest zamknięty, bądź otwarty, pompa do studni (zapraszamy serdecznie) jest uruchomiona, bądź wstrzymana, albo też włącza się urządzenie alarmowe.

nowoczesne odkurzacze

Autor: Dennis van Zuijlekom
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży dostępne są sygnalizatory pływakowe, pływakowe wielopunktowe, wibracyjne. Sensory pływakowe poziomu płynów stosuje się tam, gdzie pożądana jest ciągła kontrola i regulacja poziomu płynu. Sygnalizatory pracują bez energii dodatkowej, a działanie pływaka jest przekazywany na wyłącznik drogą magnetyczną.
Przetworniki ultradźwiękowe można stosować do pomiaru pułapu cieczy, jeśli z jakichś powodów bezpośredni kontakt z medium jest niemożliwy.

Może to mieć miejsce wtedy, kiedy medium jest silnie agresywne i mogłoby wywoływać korozję tworzywa miernika. Pomiar pułapu za pomocą sondy hydrostatycznej realizowany jest z wykorzystaniem prostej zależności między wielkością słupa cieczy, a spowodowanym ciśnieniem hydrostatycznym.