EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Malowanie sufitu i malowanie ścian

Mnóstwo osób osobiście wykonuje roboty remontowe. Naprowadzamy więc, jak pomalować pokój, kuchnię czy też inne wnętrza w mieszkaniu.
Po pierwsze wybierz dobrą porę na roboty malarskie.

podłoga drewniana

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Najkorzystniejsza temperatura dla prac malarskich to 10-20oC. Istotne jest także, żeby nie było nazbyt sucho. Im chłodniej, tym większa wilgoć powietrza. Na prace takie zatem najlepsze będą wiosna oraz jesień. Jeśli musisz malować dom zimową porą, kilka godzin przed pracą zakręć kaloryfery i przewietrz wnętrze. Za to w trakcie wysychania farby nie rób przewiewów. Wbrew pozorom letni urlop przeznaczony na pomalowanie mieszkanka to nie jest idealne wyjście. W czasie upałów farba (sprawdź farba do drewna cena) bardzo prędko wysycha.
Zabezpiecz pomieszczenia przed rozpoczęciem malowania ścian i sufitu. Potrzebna będzie ci folia malarska. Po usunięciu sprzętów podłogę należy przykryć folią malarską. Następnie folię przykleja się za pomocą taśmy malarskiej do listew przypodłogowych. Im płachty są ogromniejsze, tym lepiej – jeżeli uda ci się przy pomocy jednej folii przykryć cały pokój a także ustawione na środku meble, obejdzie się bez połączeń. Będzie łatwiej posprzątać po skończonej pracy. Większość elementów wyposażenia jak też dekoracji dużo łatwiej odkręcić, zdjąć bądź zabezpieczyć przed malowaniem, aniżeli usunąć z nich potem plamy farbki.

Z tej przyczyny usuń ze ścian, co tylko się da, a listewki, framugi, włączniki czy wsporniki, na jakich wisiały szafki, obklej malarską taśmą. Dobór taśmy nie pozostanie bez znaczenia. Eksperci radzą, aby na niej nie szczędzić, bo najtańsze są słabe a także prędko się odklejają.