EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak samemu pomalować sufit oraz ściany?

Czujesz, iż przyszedł czas na odmianę dotychczasowego koloru w pokoju? Kup farbę, kuwetę i parę innych drobiazgów oraz w weekend odmień swoją alkowę.
Malowanie ścian oraz sufitu to nie jest skomplikowane zadanie.

Ściany w mieszkaniach najczęściej maluje się akrylowymi farbami, często tiksotropowymi, czyli gęstymi niczym budyń, dzięki czemu nie kapią z wałka. Niektóre farby akrylowe przeznaczone są specjalnie do malowania stropów. Są matowe, posiadają zdolność rozpraszania refleksów świetlnych. Schną wolniej, zatem na suficie nie zostaną zaschnięte pasma.

Przejdź na autorski serwis (sklepmardrew.pl/)! Tam oczekuje na Ciebie kolejna fantastyczna dawka rzetelnych wpisów na ów temat. Nie pożałujesz!

Jeżeli ściana jest bardzo zabrudzona, lepiej użyć lateksowej farby, ponieważ ma ona ogromniejszą siłę krycia.

drzwi - wizja

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
śćiana

Autor: sarae
Źródło: www.flickr.com
Prace zaczynamy od ochrony podłogi. Wzdłuż ścian przyklejamy malarską taśmę, ale tylko jedną drugą jej szerokości. Malarską folię rozkładamy na podłodze po czym przyklejamy ją do taśmy. Użyjmy grubej folii, aby nie podarła się, kiedy będziemy po niej chodzili. Po zagruntowaniu ścian zabieramy się do malowania. Zawsze rozpoczynamy od sufitu. Mieszamy farbę oraz wlewamy ją w kuwetę. Rozpoczynamy malowanie sufitu, przemieszczając wałek równoległymi pasami. Pasy powinny na zachodzić na siebie. Drugą warstwę farby nanosimy w kierunku przeciwnym aniżeli pierwszą. Nim sufit wyschnie, można zacząć malowanie ściany, które rozpoczynamy od wewnętrznych narożników. Możesz do tego użyć wałka okrągłego.

Możliwe niedociągnięcia zamalowujemy małym pędzelkiem. Jeśli na ściany kładziemy inny kolor niż na sufit, do narożników bierzemy specjalny wałek z okrągłą odchylaną klapką. Pozwoli on otrzymać idealnie równe odcięcie kolorów.