EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak widłowe wózki są wykorzystywane do przenoszenia różnych rzeczy, podstawowe ich rodzaje

Różnego rodzaju silnikowe pojazdy bardzo często używane są w zastosowaniach przemysłowych. Przykładowo można do nich zaliczyć różnego rodzaju widłowe wózki, bardzo często spotykane w magazynach i halach produkcyjnych. Tego typu wózki pełnią bardzo ważną rolę w organizacji pracy wielu firm, niekiedy są wręcz podstawowymi urządzeniami, jakich się używa.

wózek widłowy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności duże zapotrzebowanie na wózki widłowe wykazuje logistyka, w dużych magazynach przeznaczonych do przechowywania palet bez sprawnej floty takich pojazdów ciężko by było sobie poradzić. Zresztą o ich znaczeniu świadczy fakt, że do jeżdżenia nimi niezbędne są odpowiednie uprawnienia, a dobrzy operatorzy mogą liczyć na interesujące, nieźle płatne zatrudnienie. W praktyce podstawową rolą wózków jest przewożenie standardowych palet i pozostałych rzeczy między różnymi miejscami.

Duża część wózków pozwala również na podnoszenie ładunków do góry, niektóre ich wersje mogą to zrobić nawet na kilka metrów, więc bez żadnego problemu przy ich pomocy można obsłużyć magazyny z wysokimi regałami.

W tym miejscu znajdziesz dużo interesujących informacji na omawiany wątek – wystarczy kliknąć na nasz odnośnik, a z pewnością dane tam zawarte będą wartościowe.

Wózki widłowe produkowane są w różnych odmianach, różniących się wielkością, wykorzystanym napędem i przeznaczeniem – Jpanlift. W zamkniętych miejscach takich jak magazyny albo hale produkcyjne najczęściej używane są wózki o napędzie elektrycznym. Ich głównym plusem jest to, że podczas pracy nie będą wydzielać żadnych spalin, są więc zupełnie bezpieczne dla pracowników. Drugą korzyścią, która wynika z takiego napędu, jest duża zwrotność wózków, elektryczny napęd nie jest duży i pozwala na spore zmniejszenie wymiarów.

Lecz wózki takie mają jedną ważną wadę, jaką jest okres funkcjonowania. Po paru godzinach wożenia trzeba takie urządzenie podpiąć do prostownika aby naładować akumulatory. Problemów z tym nie będą za to miały wózki o napędzie spalinowym, przy nich wystarczy krótkie dotankowanie, żeby znów mogły pracować. Ze względu na wydzielanie spalin nie da się nimi jeździć bez zastosowania odpowiednich filtrów w zamkniętych miejscach, z tego też powodu przeważnie można je zobaczyć na otwartych placach.