EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Altanki do ogrodu, przeciwko wiaty z drewna – czyli, czym „ochronić” nas i nasze samochodziki w trakcie deszczu, śniegu lub nadmiaru słońca

Czym rozróżnia się wiata od altany? Jakie bywa ich robota? To wszystko oraz jeszcze więcej dowiesz się, kiedy przeczytasz dokładnie nasz artykuł!
Wbrew pozorom altanki ogrodowe nie są rozgraniczone pod względem ich wyglądu.

pneumatyka|TITLE=szyba]
Bardzo dużo person słysząc słowo „altanka”, kojarzy się z posiadającym daszek miejscem w ogrodzie, w której można przysiąść oraz odpocząć. Tak naprawdę jednak altanki ogrodowe potrafią być w równy sposób fantazyjne jak samiutki domek, tylko bardziej małe. Mają możliwość być okrągłe, mieć kształt kwadratu, owalne, mieć w posiadaniu ścianki albo – https://twojepajeczno.pl/wiadomosci/powiat/raciszyn-nas-polaczyl/ – nie, być z drewna lub nawet z kamienia, posiadać drzwi, albo nie. Istnieją nawet takiego typu altany, które przypominają troszeczkę domeczki, wewnątrz których istnieje możliwość się ukryć. Mają możliwość być bardzo „zamknięte” dzięki tej rzeczy istnieje możliwość się w tamtym miejscu poczuć przyjemnie a także zapomnieć o troskach.
wiaty

Autor: Kathy Zinn
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wiaty drewniane, to są one wewnątrz pewnego stopniu bardziej dużą wersją altanek. Ich zadaniem bywa jednak nie ukrywać Nasze osoby, tylko nasze samochodziki, ukrywając je przeciwko działaniem słońca albo (więcej dowiesz się na tej stronie) deszczyku. W większości przypadkach wiaty bywają podtrzymywane na zrobionych z drewna „nóżkach” przytrzymując dach, pod którym parkujemy samochody. Są jednak alternatywy, kiedy wiaty są złączone w pewien metodę z domkiem, tworząc jakby dodane na dodatek zadaszone lokalizację obok.

Wiaty drewniane mamy możliwość także stosować w okresie różnych uroczystości, kiedy jest u nas dużo person. Pod wiatą może się zmieścić każda osoba i nie będziemy musieli rozstawiać namiociku.
Nie czekaj oraz zbuduj samemu sobie altankę albo wiatę już teraz!