EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co jest potrzebne do tego, żeby mieć ładny i zadbany ogród, jakie narzędzia oraz materiały często się do tego stosuje.

Chcąc posiadać ładny, zadbany ogród należy włożyć w niego dużo pracy, i to tak naprawdę przez większość roku. Szczególnie istotne jest na przykład zabezpieczenie roślin przed wiatrami i mrozami, które w zimie mogą dość poważnie je uszkodzić.

Najlepsze do tego celu będą najróżniejsze agrowłókniny, z których najczęściej używana jest odmiana zimowa, dedykowana do takich właśnie celów. Jest ona dość gruba, ale jednocześnie miękka i delikatna, dzięki czemu można nią bez żadnej obawy owijać najróżniejsze krzewy czy czasem i małe drzewka.

Jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na prezentowany temat, kliknij na ten odsyłacz do wpisu, a odnajdziesz tam dużo interesujących danych.

Jest zalecane, żeby takie zabezpieczenia robić jeszcze zanim nadejdą przymrozki, wtedy będą one najbardziej skuteczne. Cienka odmiana agrowłókniny, nazywana również wiosenną, jest używana do ochrony młodych roślin przed przymrozkami i większymi opadami.

przemysł - kadr

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

węgiel
Jednymi z bardziej przydatnych urządzeń stosowanych przy pracach ogrodowych są opryskiwacze, przede wszystkim one służą do nawożenia oraz ochrony przed chorobami i szkodnikami. Dostępne są one w kilku różnych odmianach i wielkościach, przez co każdy może dobrać odpowiedni do swoich potrzeb. Niewielkie, poręczne i tanie są opryskiwacze ręczne, które mają pojemność co najwyżej dwóch litrów. Przeważnie są one zrobione z lekkiego plastiku, przez co łatwo się ich używa.

Trochę większy będzie opryskiwacz kwazar plecakowy, największe modele tej odmiany mieć będą pojemność dochodzącą do 12 litrów. Największy wymiar mają opryskiwacze plecakowe, nosi się je na przymocowanych szelkach, przez co są wygodne nawet przy nieco dłuższej pracy.