EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

jakiego typu sprzętem jest agregat prądotwórczy i do czego służy? W jakiego rodzaju sytuacjach będzie niezbędny?

Agregaty prądotwórcze w dużym stopniu pomagają w wielu okolicznościach, w takich gdy nie można zdobyć prądu z innych miejsc. Aktualnie są dostępne coraz mniejsze przenośnie elektrownie, z coraz modelami. Są coraz bardziej bezpieczne i łatwiejsze w korzystaniu.

wieża prądotwórcza

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiego rodzaju czynniki są najistotniejsze i które niezbędnie trzeba wziąć pod uwagę, kiedy planujemy kupić agregat prądotwórczy.

Czy odnośnie tej publikacji masz więcej pytań? Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze.

Przede wszystkim są to moc, głośność i zużycie paliwa. Urządzenia takiego rodzaju są bardzo przydatne, zwłaszcza na budowie, jak nie istnieje inne źródło prądu. Jest konieczny w szpitalach, jak aparatura, jaka podtrzymuje życie najbardziej chorych. Może również się tak stać, gdy w całej okolicy nagle wysiada prąd. Takie agregaty są przenośne – zobacz ofertę – oraz poręczne, jesteśmy w stanie więc je dosyć łatwo transportować z miejsca na miejsce.

Co bardziej ważne, agregaty są w stanie zapewnić energię tego rodzaju maszynom jak szlifierki lub piły. W okresie jesiennym, kiedy dość szybko robi się ciemno, urządzenia tego rodzaju mogą oświetlać miejsce gdzie pracujemy do późnych godzin nocnych. Wybierając agregat powinniśmy zwrócić uwagę na moc elektryczną. Informacja o modelu urządzenia oraz poborze prądu znajduje się na urządzeniu. Np., szlifierka podwójna może potrzebować 4A, natomiast piła tarczowa już pięć-sześć amperów. Nie jest ważne, jak wiele konkretne urządzenie pobiera prądu, powinniśmy do tego dodać jeszcze trzydzieści procent. Ma to miejsce dlatego, ponieważ silniki elektryczne potrzebują większej wartości mocy, ażeby rozpocząć działanie i żeby takie działanie utrzymać. Najbardziej istotnym czynnikiem, jaki trzeba wziąć pod uwagę, to poziom hałasu, jaki wytwarza. Na każdym z tego typu urządzeń znajduje się informacja o ilości wytwarzanych decybeli.

hałas

Autor: Neon Tommy
Źródło: http://www.flickr.com
O każde 10 jednostek hałas wzrasta dziesięciokrotnie. W taki sposób urządzenie, które wytwarza 70dB, będzie ”chodzić” dziesięć razy głośniej niż takie, co wytwarza 60 dB. Przed przystąpieniem do pracy z agregatem powinniśmy dokładnie zaznajomić się z instrukcją, ażeby się nie poparzyć albo zranić. Nie można go dotykać, kiedy odsłona jest zdjęta, możliwy jest tylko transport urządzenia, jakie jest wyłączone. Gdzie najlepiej kupić taki sprzęt? Jak chodzi o agregaty prądotwórcze sprzedaż, to na pewno powinniśmy to zrobić w autoryzowanych punktach.