EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie właściwości formalne powinien spełnić autoklaw stomatologiczny, by przeszedł kontrolę urzędników?

Autoklaw stomatologiczny nie jest przedmiotem koniecznym w gabinecie lekarza stomatologii. Ale nie zmienia to faktu, że może wiele razy się przydać. Mimo tego, że nie jest konieczny, to jednak ciężko sobie wyobrazić gabinet lekarza dentysty bez tego przedmiotu. Autoklaw stomatologiczny jest sterylizatorem parowym.

autoklaw

Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com
Toteż podlega weryfikacji wielu urzędów, nawet tych nie związanych bezpośrednio z medycyną. Cena jego także jest dość wysoka, ponieważ wynosi od 5000 do kilkudziesięciu tysięcy polskich złotych. Nieźle, jak na takie urządzenie. Na rynku są do nabycia zarówno autoklawy używane, jak i egzemplarze prosto z fabryki. Niestety nie wszystkie są zabezpieczone w niezbędne certyfikaty, które są potrzebne, by być dopuszczonym do użycia.

Kontrole z sanepidu mogą nie wydać zgody na użycie sterylizatora parowego w przypadku, gdy nie ma on niezbędnych zezwoleń. Ponadto na rynku pojawiły się także urządzenia, które posiadają fałszywe upoważnienia.

Prezentowany post, to niezwykle ciekawy materiał? Jeśli także tak uważasz, to kliknij na inny wątek, a niezła strona (http://afg.poznan.pl/pl/shop/systemy_odciec_ogniowych.html) sprawdzi się tu wielce.

Należy zachować należytą ostrożność przy zakupie sterylizatorów parowych, bo może się okazać, że niemałe pieniądze zostaną wydane bez potrzeby. Na co więc trzeba spojrzeć w momencie zakupu?

Deklaracja zgodności CE z normą medyczną 93|42|EEC wydaje się najważniejszym dokumentem. Przynajmniej od momentu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Warto zwrócić uwagę na to, czy deklaracja zgodności posiada pod symbolem CE czterocyfrowy numer jednostki certyfikującej.

Ten serwis internetowy kleje poliuretanowe posiada wciągające informacje na prezentowany wątek, więc, jeśli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Deklaracja zgodności powinna spełniać kilka innych warunków: powinna posiadać nazwę handlową urządzenia, numer fabryczny i musi być

autoklaw

Autor: rvcroffi
Źródło: http://www.flickr.com

wydana dla tego konkretnego urządzenia.

Warto zadbać o to, aby zawory bezpieczeństwa również posiadały deklarację CE. W tym przypadku deklaracja musi mieć przekrój, typ oraz numer fabryczny zaworu. Kolejnym ważnym dokumentem jest rysunek komory autoklawu, który dotyczy technologii wykonania, materiału i grubości ścianek. Powyższe dokumenty powinny być przypisane właśnie temu urządzeniu, które kupujemy. I każdy handlowiec ma obowiązek przekazać je nabywcy. Wówczas każda inspekcja sanepidu czy innego urzędu stanie się jedynie zwyczajną formalnością.