EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Polerowany beton – współczesna technika renowacyjna podłóg

Wygładzany beton jest to posadzka betonowa poddana stosownej mechanicznej obróbce – polerowaniu i chemicznej, tak zwanej impregnacji.
Przede wszystkim jest to renowacyjna technologia, jednakże można w niej wykonywać także nowe posadzki z betonu, tak dekoracyjne, jak także fabryczne.

beton polerowany

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Jakie zalety ma beton (zobacz: beton na ściany) polerowany? O tym, że cement jest materiałem, wiecznotrwałym nie trzeba przekonywać nikogo. Używali go Starożytni . W naszej ojczyźnie z profesjonalnie wykonanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od około 20 lat. A ponieważ posadzki są to powierzchnie w największym stopniu narażone na zużywanie w każdym obiekcie, to również podłogi betonowe wykonane kilkanaście lub kilka lat wstecz wymagają już renowacji.
Wszelkie zakłady, jakie mają podłogi betonowe nadające się do przeprowadzenia betonu polerowanego są warsztatami działającymi „w biegu”. Często nie można, poza urlopowym sezonem czy świętami, wyłączyć chociażby pewnej części zakładu dla przeprowadzenia reperacji podłogi przykładowo w technikach żywicznych. Natomiast można to wykonać z polerowanym betonem. Przestawić maszyny, produkt w magazynie, przeorganizować ciągi komunikacyjne po czym odnawiać kolejną część. Robocze pola – punkty w jakich realizowana jest reperacja doświadczony wykonawca łatwo połączy bez dostrzegalnego znaku, w którym miejscu zaszło to łączenie.

Dosyć sprawny skład posadzkarzy jest w stanie wykonać za jednym razem 80 m2 polerowanego betonu w ciągu 8 godzin pracy. Natychmiast po wykonaniu pola betonu polerowanego posadzka jest gotowa do użytkowania.