EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Radzimy, w jaki sposób uruchomić motel i hotel

Rynek hoteli w wielu regionach państwa już się nasyca. Myśląc o tego typu interesie, warto postawić na obiekt przy atrakcyjnej trasie a także w dodatku należycie urządzony.

Hoteli jest już w naszej ojczyźnie powyżej 1,9 tys. Moteli zaledwie 119, z kolei zajazdów nieco ponad 500. A w owej specjalności dzieje się nieźle a – co więcej – fachowcy mówią o coraz to lepszej koniunkturze.
płyta nagrobna

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie dlatego, że podróżujemy i będziemy to czynić coraz to częściej, zaś do tego będzie łatwiej, bowiem przybywa dobrych dróg. Ożywienie ma być namacalne już od przyszłego roku, kiedy to wedle przewidywania Instytutu Turystyki intensywniej będziemy jeździć i poza granicę, oraz po Polsce. W Naszej ojczyźnie pojawi się też więcej przyjezdnych obieżyświatów. Mamy więc już (odwieź www) 2 korzystne czynniki: mała konkurencja jak też gwarantowany popyt. Jest i trzeci: działki pod budowanie hotelu są w dalszym ciągu w przystępnych opłatach, zaś przebieg autostrad i dróg ekspresowych jest już znany. Jak naprowadzają właściciele istniejących już tego typu obiektów, warto wybierać działki położone w sąsiedztwie specjalnych stref gospodarczych albo jezior. Wówczas możemy liczyć na większą ilość turystów oraz klientów biznesowych, a nie kierowców tirów, jakich obecność może odstraszać pozostałych gości.
Co ważne, rynek zajazdów a także moteli jest dość odporny na wahania koniunktury. Potrafi nawet wygrywać w kryzysie, kiedy klienci wypatrują tańszych kwater. Stąd przewidując własny biznes, trzeba ostrożnie oszacowywać ceny.

W przypadku pokoju dwuosobowego sumpt noclegu ze śniadankiem nie powinien przekraczać 130 zł, aby nie równać się z ceną w motelu o ekonomicznym standardzie. budowa zajazdu lub hotelu trwa od pół do jednego roku. koszt uzależniony będzie od standardu i wynosi 3-5 mln zł. Projekty hoteli z basenem dostępne są w internecie.