EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakiego rodzaju najkorzystniej kupić model czujnika ruchu? Na jakie kwestie koniecznie zwracać uwagę? Co jest najistotniejsze?

Używanie czujników ruchu jest dzisiaj coraz bardziej powszechne, w wielu mieszkaniach i miejscach pracy używa się takie modele, ażeby sterować oświetleniem jak i uruchomieniem alarmu.

środki czystości

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Funkcjonuje to tak, że detektor, który jest w czujniku wykrywa i odczytuje ruch a po chwili uruchamia właściwą komendę.
Jak wspomnieliśmy we wstępie, czujniki ruchu mogą być wykorzystane do włączania jak również wyłączania oświetlenia, a działa to tak, że jak w obszarze detekcji pojawi się ruch, to powoduje to zapalenie się światła. Zniknięcie ruchu uruchamia natomiast mechanizm wyłączający światło. Jak chodzi o alarm, wtedy jego wykrycie sprawia, że syrena alarmowa się aktywuje, może rownież jednak nastąpić przesłanie sygnału o jakimś działaniu do firmy ochroniarskiej.
Jesteśmy w stanie nabyć różnorodnego rodzaje czujników, tak więc mamy modele przewodowe, choć bardziej godny polecenia jest czujnik ruchu bezprzewodowy. Ten typ dobrze wybrać, jak nie mamy możliwości podłączenia danego urządzenia do zasilania albo chcemy po prostu korzystać z niego w różnorakich miejscach. W tego rodzaju sytuacji czujka będzie zasilana akumulatorami lub bateriami AA, jakie powinniśmy stale wymieniać. Jak chodzi o połączenie to na pewno będzie to zrobione z użyciem WiFi.
czujnik ruchu bezprzewodowy

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Różne czujniki mają różny tryb pracy, taki jak http://www.tawol.com.pl/pl/kolnierze-plaskie/ pasywny i aktywny i dualny. Każde z tych rozwiązań charakteryzuje się podobną efektywnością, lecz wyższą dokładność uzyskamy jak będziemy inwestować w aktywne czujki.

Najbardziej jednak nowoczesne są czujki zbudowane w technologii dualnej, gdyż są tutaj dwa typy detekcji. Jeżeli więc chcemy najbardziej skrupulatną kontrolę to warto zainwestować w lepszy model.