EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Elegancka, stylowa podłoga jest wizytówką wszystkich mieszkań

Poza tym podłogi pełnią ważną rolę użytkową, ponieważ po nich każdego dnia mieszkańcy przemierzają setki metrów. W zależności od pomieszczenia stosuje się różne materiały, na przykład w łazience i kuchni najbardziej praktyczne są kafelki, które są odporne na wilgoć i łatwo się je czyści.

drewniana podłoga

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Za to w salonach dużo lepiej sprawdza się drzewo w różnych odmianach, tak więc do dyspozycji będzie dość spory wybór materiałów podłogowych.

Zainteresował Cię ten tekst? Więc czytaj to drzwi wewnętrzne w stylu angielskim, na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie opracowaliśmy.

Wielu ludzi montuje różnego rodzaju panele, są one szybkie do zamontowania, dość tanie i solidne. Naśladują wiele popularnych gatunków drewna, a w droższych odmianach ich górna warstwa wykonana będzie z cienkiej drewnianej warstwy. Najtrwalsze i uznawane za ekskluzywne i solidne są parkiety, robi się je najczęściej z twardych odmian drewna, takich jak dęby czy buki, i odpowiednio zakonserwowane mogą służyć przez wiele dziesiątków lat.

Parkiet aby mógł długo służyć powinien być pokryty porządną, wytrzymałą na ścieranie farbą. Po pewnym okresie używania malowanie powinno się wykonać ponownie, zdzierając przed tym wierzchnią warstwę. Proces ten nazywany jest cyklinowaniem, i ma na celu wyrównanie podłogi przed zabiegami konserwacyjnymi. Cyklinowanie Wrocław realizuje się kilku etapowo nowoczesnymi maszynami nazywanymi cykliniarkami. Powierzchnię parkietu szlifuje się papierem ściernym, zaczynając od najgrubszego, mającego za zadanie pobycie się zużytej powierzchni, aż do całkiem drobnego, który posłuży do ostatecznego wygładzenia.

Dodatkowo jeżeli w parkiecie będą ubytki, to wtedy je można je zalepić, tym sposobem po tych wszystkich zabiegach otrzymuje się idealnie przygotowany na malowanie parkiet. Obecnie wielu rzemieślników którzy się zajmują tego typu usługami reklamuje się w sieci internetowej, na dużej części ich stron znaleźć także można cyklinowanie wrocław cennik, przez co samodzielnie można będzie oszacować wstępny kosztorys remontu.