EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W naszym kraju mamy stosunkowo długi sezon grzewczy, z tego powodu nie możemy sobie wyobrazić domu, który nie posiadałby ogrzewania

Nie jest ważne czy mamy stare kaloryfery czy nowatorskie ogrzewanie podłogowe. W Polsce każdy dom musi być ogrzewany. Jeżeli używamy ogrzewania nawet przez pół roku w roku, to trzeba wiedzieć, ile musimy zapłacić administracji.
Kiedyś duża część mieszkań w blokach posiadała narzucony z góry ryczałt za ogrzewanie.

design

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
Nikogo z dostawców nie interesowało, że ktoś mógłby wykorzystać ciepła znacznie mniej – każdy płacił tyle samo. Jednak po jakimś czasie zaczęły się coraz częściej podnosić głosy sprzeciwu. Po pierwsze, powtarzano, że identyczna dla wszystkich opłata jest systemem krzywdzącym, a po drugie – że spółdzielnia podnosi koszta. Wobec tego po pewnym czasie zmieniono system ryczałtowy na indywidualny i w obecnych czasach każdy płaci wyłącznie za to, co wykorzysta. Wynika to z rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury z 2002 roku. By tego typu uiszczanie należności było wykonalne, to w każdym mieszkaniu zamontowano ciepłomierze – (sprawdź ciepłomierze). Czasami przypada jeden na mieszkanie, a czasami każdy kaloryfer ma swój licznik. Nieistotne czy ogrzewamy mieszkanie gazem czy prądem, albo posiadamy ogrzewanie osiedlowe – najważniejsze jest to, że uczciwie uiszczamy opłaty wyłącznie za wykorzystane ciepło. To daje także ludziom szansę na oszczędzanie.

Dodatkowo – jeśli ktoś nie korzysta z mieszkania zimą, to ma możliwość zostawić grzejniki na minimalnym poziomie i wtedy rachunki również będą niższe.

Czyżby ta najnowsza publikacja podoba Ci się tak wyjątkowo, że chcesz przejrzeć kolejne? To fantastycznie! Więc zapraszamy na świeżą witrynę.

Jeśli ciepłomierze będą poprawnie zainstalowane, to powinny służyć sprawnie i przez długi okres czasu.