EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

wzrost mocy napędu

Tuning samochodu statystycznemu kierowcy kojarzy się z zamontowaniem spojlerów, chromowanych nakładek na końcówkę wydechu, nisko profilowych opon, czy też przyciemnieniem szyb. Jest stosowna metoda, aby poprawić parametry napędu w samochodzie, czyli chip tuning. Profesjonalnie wykonany, w znacznym stopniu powiększa wygodę i bezpieczeństwo jazdy, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia napędu.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Chip tuning to podniesienie mocy i momentu obrotowego motoru, przy równoległym obniżeniu pułapu spalania.

Po przeczytaniu powyższego tekstu nęci Cię, by napisać na naszej stronie jakieś komentarze na nasz temat (http://www.toensmeier.pl/)? Nie wahaj się! Każda opinia jest dla nas kluczowa.

Główną zaletą chip tuningu jest poczynienie samochodu w wyższym stopniu dynamicznym. Powiększenie parametrów silnika poprzez chip tuning nie musi być wysokie, żeby zaspokoiło przewidywania.

Fundamentem odpowiednio dokonanej przeróbki jest analiza stanu technicznego motoru. Właściwie utworzona modyfikacja polega na skrupulatnym dopasowaniu pracy napędu w taki sposób, ażeby nie był przeciążony. Wszelkie elementy pojazdu konstruują jedną, dokładnie współpracującą ze sobą całość. Doświadczony mechanik wie, że należy posiadać ogromne wyczucie, w których wariantach i w którym zakresie można dokonać modyfikacji, nie można wkraczać w fabryczne ustawienia.

Są takie modele samochodów, które w stosunku do swej masy posiadają zbyt małym zapasem siły i momentu obrotowego, przez co zanadto długo reagują na pedał gazu. Utrudnia to wjeżdżanie na pagórki i praktykowanie manewrów wyprzedzania, co w dużej mierze obniża poziom bezpieczeństwa jazdy. Z owych przyczyn jest możliwość się zdecydować na chip tuning.

Każda ingerencja w seryjny samochód mająca na celu jakakolwiek zmianę parametrów technicznych potrzebuje wszechstronnej, specjalistycznej znajomości, i doskonale wyposażonego zaplecza technicznego.

auto po tuningu

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Chip tuning to elektroniczne podwyższenie mocy napędu auta. Daje radość z jazdy i podwyższa bezpieczeństwo na drodze. Chip tuning polega na wykorzystaniu rezerw, które zostawił producent.
Decydując się na ten zabieg na własnym samochodzie, należy gruntownie sprawdzić komu go powierzamy. Źle wykonany chip tuning kończy się uciążliwymi następstwami. Owych transformacji bez badań na hamowni nie da się dobrze przeprowadzić.