EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak dachówkę kupić?

Dachówka jest to dosyć popularny typ pokrycia dachowego. Duży wybór kształtów jak też kolorów powoduje, iż możemy dowolnie wykończyć dach, bez względu od wyselekcjonowanego stylu .

stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.
Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, decydując się na pokrycie dachu za pomocą dachówki oraz jakie występują różnice między sprzedawanymi dachówkami. Którą wybrać dachówkę betonową czy też ceramiczną? Nowoczesna technologia coraz bardziej niweluje różności pomiędzy dachówkami ceramicznymi i betonowymi. Nie jest prawdziwością, że dachówki z betonu są mniej solidne a także bardziej podatne na poplamienia niż ceramiczne – o ile zestawiamy Produkty od renomowanego producenta. Główne różnice dotyczą wyglądu dachówek.

Czy masz ochotę zobaczyć więcej na analizowane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – nie rozczarujesz się. To zbliżona tematyka!

Jeśli porównamy obie dachówki z bliska, zauważymy, że ceramiczna dachówka ma gładszą powierzchnię. Wizualne różnice między nimi widać też na gotowym dachu, jako że zazwyczaj dachówki ceramiczne mają na przykład nieco inne gąsiory. Następną sprawą jest kolorystyka – jeżeli postawimy na ceramiczną dachówkę, będziemy mogli wybierać ze znacznie szerszej gamy kolorystycznej.

Ta oferta wizualizacje architektoniczne cena jest niesamowicie interesująca i jeżeli poszukujesz większą ilość informacji na omawianą tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Jeżeli natomiast chodzi o dachówki z betonu, to przeważają barwy klasyczne: czernie, ceglane odcienie. Jeżeli decydujemy się na wyszukany kolor pokrycia, np. niebieski, to wśród dachówek z betonu będzie nam trudno ów odnaleźć.

Na korzyść dachówek betonowych przemawia fakt, iż gwarantują nieco lepszą akustyczną izolację, jak też są bardziej „eko” aniżeli te ceramiczne. Ten ostatni aspekt ma również wpływ na niższe ceny dachówki betonowej, co w erze oszczędności, zwykle przemawia do inwestorów.