EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dokładność skonstruowania domków do ogrodu

Ładne i nowocześnie zaaranżowane ogrody wymagają trwałej baczności. Do koszenie murawy, użyźniania, pielęgnowania rabat kwiatowych pomocny jest należyty sprzęt.

Z tego powodu ogród bywa również punktem, w którym gromadzone są narzędzia i meble ogrodowe, także ekwipunek rekreacyjny.
metal

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
beton

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępnych jest wiele domków ogrodowych wykonanych w różnych technikach i z użyciem odmiennych półproduktów. O ile jednak domki ogrodowe plastikowe, lub metalowe nie zawsze harmonijnie wpasują się w estetykę ogrodu, o tyle domki drewniane nie stwarzają jakichkolwiek kłopotów. Drewno (http://tartak-urszulewo.pl/) jako naturalny budulec wspaniale konstruuje się z powierzchnią ogrodu, której nie krępuje sztucznością zużytkowanego do jego wzniesienia półproduktu. Wybierając domek narzędziowy należałoby więc kierować się przede wszystkim wygodą korzystania, a także względami funkcjonalnymi. Kierujmy uwagę na dokładność wykonania, typ użytych materiałów i obróbkę, jakiej pozostał poddany surowiec. Istotną wartością domków gospodarczych wykonanych z drewna jest duża swoboda aranżacji. Jeżeli nawet na etapie realizacji inwestycji nie zaplanowaliśmy odpowiednio przestrzeni w środku, to bez problemu jest możliwość później zawiesić w nich kolejne półki, czy też haczyki.
Drewno w miarę możności powinno być składowane po południowej stronie domu, gdyż ciepło zwracane przez nagrzane mury budynku będzie także wspomagało przebieg wysychania drzewa.

W kształtowaniu statecznego stosu drewna wspomogą stojaki na drewno, jaki zezwala na rozmieszczanie szczap i polan o rozmaitej długości.
Drzewo do palenia w kominku musi być prawidłowo magazynowane.