EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Budujemy dom – kilka porad, jak kupić dobry projekt.

Sporo z nas śni o posiadaniu kawałka ziemi i domu. Obecnie, udaje się wypełnić ten sen we wciąż młodym wieku, dzięki systemowi dofinansowań z państwa a także dobrze płatnej pracy zarobkowej. Warto rozpatrzeć, który dom będzie najdokładniej wypełniał nasze wymagania, by nie dać się ponieść.

wizja - dom

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, niezwykle modne stały się projekty małych domów. Ziemia dzielona jest na małe kawałki, więc musimy wydać więcej pieniędzy, jeśli chcielibyśmy kupić parcelę pod większy dom – osuszanie kompleksowe z Opola -. Mniejsze domy są także oceniane, jako znacznie bardziej energooszczędne. Są znacznie łatwiejsze do nagrzania, łatwiej też utrzymywać niewielką powierzchnię w czystości. Ważne jest, abyśmy zastanowili się, ile tak naprawdę przestrzeni będzie nam potrzebne. Jak dużą planujemy mieć rodzinę, albo czy w domu chcemy mieć jednocześnie biuro swojej firmy. Więcej: .

dom jednorodzinny

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

O tym, że odpowiedni projekt jest czynnikiem sukcesu w takim przedsięwzięciu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jak się za to zabrać? Duże firmy architektoniczne zwykle dysponują dobrze przygotowaną stroną w necie, do tego proponują doradztwo w zakresie doboru dobrego projektu do waszych oczekiwań. Często mają również przedstawicielstwa w różnych miastach, w jakich można także uzyskać doradztwo w tym zakresie. Niektórzy klienci decydują się na skorzystanie z usług lokalnych biur projektowych, co także jest dobrym rozwiązaniem.

dom - pejzaż

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcemy mieć trochę więcej miejsca, ale mamy niewielki kawałek gruntu, zawsze możemy rozważyć projekty domów piętrowych. Są one doskonałym kompromisem, pomiędzy wielkim domostwem, a małym. Wciąż na parceli zajmują tyle powierzchni co niewielki domek, lecz mogą posiadać powierzchnię użytkową dużego domu. Dzięki temu, zmieścimy dużą rodzinę lub swoje biuro, bez przymusu zmniejszania powierzchni domu.

W naszym kraju nadal dużym popytem cieszą się projekty domów tradycyjnych. Nowoczesna architektura nie każdemu się podoba, zdarza się również, iż w okolicy, w jakiej mamy się budować, bardziej będzie pasowało coś klasycznego. Dlatego projekty domów tradycyjnych są w ofercie prawie wszystkich biur projektowych. Mamy zatem dużą możliwość wyboru, gdy ten styl nam odpowiada. W czasie dokonywania wyboru trzeba pamiętać, iż dom – kliknij odnośnik – musi być zwłaszcza wygodny do mieszkania, dlatego należy brać pod uwagę nie wyłącznie wygląd zewnętrzny, ale też rozkład pomieszczeń wewnątrz. Powinniśmy sobie zadać takie pytania jak: czy dom ma być parterowy czy piętrowy, ile pokoi będziemy potrzebować i na jakich poziomach. Ważna jest decyzja o robieniu piwnic, bo to zasadniczo wpływa na koszt inwestycji. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy warunki zabudowy w okolicy dopuszczają dowolną bryłę domu. Całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić: .

Projekty małych domów są także rozchwytywane ze względu na wysokość finansowej zapomogi z urzędu, w szczególności dla młodych rodzin. Programy takie ograniczają metraż domu, który jest objęty pomocą. Możemy naturalnie postawić lub zakupić znacznie większy dom, ale w takim przypadku wsparcie będzie pomniejszone. Popularność małych domków poprawiła się także ze względu na niski poziom dzietności. Nie potrzebujemy już wielu pokoi, gdyż młode rodziny chcą mieć tylko dwoje dzieci. Popularne są również zmienione projekty domów piętrowych, gdzie zamiast kompletnego piętra, stawia się półpiętro w stylu poddasza. Dzięki temu nie traci się aż tak dużo z oszczędności niewielkich domków. W dodatku pomieszczenia na takim półpiętrze uzyskają ten przyjemny nastrój poddasza.