EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Niepowtarzalny dom wybudowany z użyciem różnorodnych elewacji

Nie ma co kryć, że elewacje klinkierowe przyciągają wzrok. Są luksusowe, stylowe i dzięki nim dom prezentuje się idealnie. Zdarza się, że cena może spowodować zawroty głowy, ale styl zwraca jednorazowy spory wydatek.

Zabytkowy budynek

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest bowiem to, że dzięki zastosowaniu elewacji klinkierowej budynek zyskuje na wartości i przez bardzo wiele lat wygląda, jak świeżo wybudowany. Tynki elewacyjne natomiast przystają na duże pole do popisu, jeśli mowa o dobieranie materiału, koloru, a dodatkową zaletą jest to, że są zręczniejsze do nakładania i zdecydowanie mniej kosztowny od klinkieru. Tynki zewnętrzne na budynku również wyglądają bardzo interesujące, a decyzja, jaką elewacji kupić, zostaje tylko w gestii posiadacza domu i jego projektanckiej wizji.

Fasada zbudowane z klinkieru olśniewają różnorodnością, zarówno jeśli chodzi o kolory, jak i faktury. Dobór wielkości klinkieru też jest teraz bardzo duży, dlatego dom – osuszanie kompleksowe z Opola – marzeń wyglądać będzie wspaniale, jest mocny, nieskazitelny oraz unikatowy. Upiększanie domów poprzez elewacje klinkierowe może być użyte do domów tradycyjnych oraz współcześnie stworzonych. Wszystko dzięki temu, że na rynku istnieje

Wieżowiec

Autor: Alvaro Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

współcześnie bardzo duży wybór klinkierów. Tym samym wynika z tego, że każdy dom może być wyjątkowy. Elewacje klinkierowe (przykładowo stąd: stają się inspiracją bardzo wielu projektantów. Wykorzystują je oni kiedy remontują zaniedbanych budynkóworaz podczas projektowania świeżo zbudowanych. A dlatego, że jest tak wieloletni ma duże grono odbiorców.

Pomijając elewacji klinkierowej bardzo dobrym rozwiązaniem na stworzenie niepowtarzalnego efektu jest tynk elewacyjny (zobacz to). Na rynku można znaleźć bardzo wiele odmian takiego tynku, ale warto wybrać taki, który łatwo się zmywa. Plusem takiego tynku jest to, że nie przyciąga brudu oraz kurzu, bardzo łatwo się go odświeża, przykładowo poprzez malowanie. Producenci obiecują, że taki tynk wytrzyma aż sto lat. Trzeba tutaj mieć świadomość, że różne rodzaje tynków dobiera się do różnychpowierzchni ścian domu. Do stosowania na nagi mur używa się tynki trójwarstwowe, a na izolację cienkowarstwowe. Współcześnie istnieje bardzo wiele rodzajów tynków, te nowej generacji mają bardzo starannie stworzony skład, przez co przeżywają więcej lat.