EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Przy wykorzystaniu której techniki robi się różne kunsztowne zdobienia?

Czy wiesz, że dużo produktów, jakie są przez nas wykorzystywane w codziennym życiu, a które są wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych zostały na etapie realizacji w specjalny sposób obrobione? Dotyczy to wielokrotnie stolarzy, którzy naprawiając różne meble stosują takich narzędzi jak przykładowo frezarka.
Tego typu czynność nazywa się frezowanie oraz jest jednym z rodzajów obrabiania tzw. skrawaniem.

aluminium

Autor: www.Projektoskop.pl
Źródło: www.Projektoskop.pl
Przy jej pomocy nadaje się różnorodnym przedmiotom odpowiedni kształt. Doskonałym przykładem może być framuga, która ma specjalne nacięcia, jakie na swojej powierzchni stykają się z np. oknem. Funkcjonuje wiele technik frezowania, które można by rozdzielić ze względu na rozstaw ostrzy (technika frezowania walcowego i kształtowego) czy na rodzaj ich poruszania się (metoda frezowania współbieżnego i przeciwbieżnego). Warto wspomnieć, ze obrabianie drewna przy pomocy frezowania jest zajęciem wyjątkowo wdzięcznym, ponieważ wyniki obróbki są widoczne bardzo szybko. To przy wykorzystaniu takiej techniki robi się różne zdobienia.

Należy również wspomnieć, że do obrabiania różnych materiałów konieczne są odpowiednie tak zwane frezy, a zatem ostrza, w które wyposażona jest frezarka. Są więc specjalne frezy do obróbki stali oraz przykładowo gipsu. Metoda pod nazwą frezowanie frezowanie cnc wykorzystywana jest nie tylko w różnorodnych (często garażowych) warsztatach, lecz także na dużo większą skalę.

Koncepcje, jakie powstały w studiach projektowych np. producentów mebli służą do tworzenia początkowo modelu, a później końcowego produktu. Wszystkie zaokrąglenia, połączenia elementów czy nowoczesne kształty robione są m.in. za pomocą frezarki.