EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Konstrukcja oczka wodnego z folii

Konstrukcja oczka wodnego z folii jest to najbardziej popularny sposób na samodzielne ukończenie zasobnika wodnego w prywatnym ogródku.
Aby oczko wodne wyglądało pięknie, zaś folia do oczka wodnego realizowała swoją funkcję przez wiele lat, wszystkie prace powinno się wykonać ogromnie cierpliwie a także w należyty sposób.

folia do oczka wodnego

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Dowiedz się w jaki sposób wybudować oczko wodne krok po kroku. Pierwszym etapem, jaki przeprowadzimy będzie dobór należytego typu elastycznej wykładziny do budowy wodnego oczka, jaka będzie stanowiła rodzaj wodoodpornej przegrody między ziemią, a wodą .

Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji na przedstawiany wątek, to kliknij tutaj – ta nasza strona posiada podobne treści.

Przed kupnem należy określić układ i rozmiar konstruowanego zasobnika, bowiem będzie to warunkowało dobór właściwego materiału do budowy. Pożądany kształt zbiornika (szerzej – http://www.maragency.pl/kategoria/podziemne/pehd/41/) można naznaczyć za pomocą sznura zamocowanego na kołkach, albo gumowego węża. Gdy określiliśmy układ, można przejść do pomiarów zamyślanego zbiornika. Najpierw trzeba wskazać maksymalne rozmiary zbiornika, tj. długość, szerokość jak też głębokość.

market z częściami AGD

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com
Po wskazaniu kształtu, rozmiarów zbiornika, i kupnie odpowiedniej wykładziny, możesz przejść do wykopywania dołu. W tym czasie zakupioną wykładzinę warto rozłożyć z dala od zbiornika, w nasłonecznionym miejscu, ażeby stała się bardziej sprężysta jak też łatwa w obróbce. Przy budowie zasobnika istotne jest by zapobiec sterczeniu folii niedaleko brzegu wodnego oczka. Wystająca folia nie prezentuje się estetycznie, a co więcej jest narażona na intensywne działanie promieni słońca.

Sterczeniu wykładziny możemy jednakże zapobiec przez należyte uformowanie brzegów oczka oraz zakamuflowanie jej kamieniami, żwirem a także roślinami. W tym samym sklepie osiągalna jest również agrowłóknina.