EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co należy wiedzieć przed przystąpieniem do budowy

Kiedy zdecydowaliśmy się projekt domu, zorganizowaliśmy wymagane pozwolenia na budowę, i inne formalności, nadeszła pora na wybranie wykonawcy. Wyszukanie szybkiej i sumiennej ekipy budowlanej to sprawa priorytetowa.

budowlańcy

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, iż nasz dom zostanie postawiony w ustalonym czasie i zgodnie z zasadami sztuki murarskiej. Jakimi kryteriami powinniśmy się kierować podczas poszukiwań ekipy budowlanej? Oto kilka dobrych rad, dzięki którym da się uniknąć rozczarowania. Firma budowlana powinna być przede wszystkim sumienna i rzetelna. Jeśli gdy pozwolimy na usterki w materii budownictwa, w przyszłości trudno będzie o naprawę. Oprócz tego koszty napraw bywają zazwyczaj niemałe.

Najbezpieczniej jest zatrudnić ekipę budowlaną, którą polecą nam znajomi. Znajomi, którzy rzeczywiście korzystali z jej usług i znają przebieg jej poczynań. To wypróbowany i zdaje się najmniej zawodny sposób. Jeżeli nie możemy skorzystać z rekomendacji znajomych, pozostaje nam szukanie ekipy w ogłoszeniach. Wówczas wymagana jest szczególna ostrożność. Musi to być firma, która ma siedzibę, telefon, adres e-mail, REGON.

Ciekawi Cię, co to są autorskie źródła? Jeżeli tak, to wystarczy kliknąć w poniższy link i tam przeczytasz wiele ciekawych wiadomości z tej dziedziny.

Istotną informacją będzie również to, jak długo działa na rynku. Dodatkowo zawsze można rozejrzeć się w internecie, wpisując poszukiwaną przez nas frazę, np.: usługi budowlane. Niech nie zwiodą nas za niskie ceny. Dom buduje oraz remontuje się na lata, z tego powodu warto zainwestować w najlepszą ekipę, z której będziemy zadowoleni.

Budowlańcy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami im łatwiej jest umówić się z ekipą na wolny termin, tym mniej ma ona zleceń, co może świadczyć o braku doświadczenia pracowników.Wykwalifikowane firmy mają sporo klientów, dlatego termin realizacji zlecenia musimy ustalać z dużym wyprzedzeniem. Jeśli ekipa została wybrana, cena zaakceptowana, przychodzi pora przygotowanie umowy. Musi klarownie określać zakres działań, wynagrodzenie, termin wykonywanych usług itp. Prawidłowo zdefiniowana daje nam sposobność ewentualnych roszczeń w stosunku do właściciela firmy i pozwala ustrzec się od wszelkich nieporozumień.