EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Fiber laser innowacyjna technologia usprawniająca i przyspieszająca pracę w wielu dziedzinach.

Postęp techniczny w obecnych czasach następuje praktycznie z dnia na dzień. Pozwala on na bardzo szybki postęp wielu sektorów takich jak specjalizacja produkcyjna, motoryzacyjna, medyczna i wiele innych. Dotyczy to też postępu specjalizacji zajmującej się ścinaniem i grawerowaniem na różnego typu materiałach takich jak szkło, metal czy drewno.

światło - fiber laser

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com
Fiber laser – urządzenie najnowszej generacji

Aktualnie najbardziej pionierskim sprzętem pozwalającym na grawerowanie i wycinanie jest fiber laser (cnc.kalisz.pl/oferta/ploter-laserowy-cnc/), czyli laserowa technologia, która użytkuje w swoim funkcjonowaniu źródło włóknowe, czyli fibrowe. Wykorzystywana jest zwłaszcza w przemyśle maszynowym. Używanie źródła włóknowego zezwala na większą sprawność oraz wydolność w porównaniu ze stosowaną dotychczas technologią CO2, którą skutecznie wypiera. Umożliwia bardzo dokładne znakowanie z szeroką gamą różnej grubości linii i wysoką rozdzielczością. Znakowarka fiber laser jest też stanowczo bardziej korzystny dla przyrody, gdyż eksploatuje zdecydowanie mniej energii elektrycznej, przez co pomniejszona jest emisja cieplarnianych gazów.

w laboratorium - laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie źródła fibrowego

Laser eksploatujący źródło fiber stosowany jest w grawerowaniu i wykrawaniu w takich surowcach jak: metal, szkło, drewno, plexi, plastik. Idealnie spełni się też w dziedzinie elektrycznej przy znakowaniu różnorakich elementów elektronicznych i mechanicznych czy narzędzi warsztatowych. Wykorzystywany jest też przez drukarnie i przedsiębiorstwa trudniące się marketingiem, reklamą czy poligrafią. Używa się go też w dziedzinie galanterii skórzanej czy pamiątkarskiej przy znakowaniu produktów przekazanych do sprzedaży jako pamiątki. W swoich pionierskich rozwiązaniach pozwala na unikanie zabrudzeń i złej regulacji, przez co jest jeszcze bardziej doskonały w swoim zastosowaniu.

Można też kupić przenośny laser używający źródło fibrowe. Dzięki budowie składającej się z dwóch fragmentów umożliwia szybki i prosty transport. Poprzez wykorzystywanie w jego budowie układów skanujących najnowszej generacji pozwala na szybką i bezusterkową działalność przez wiele lat.