EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Sprężyny rozciągane – jak się je produkuje oraz do czego się je używa.

Sprężyny rozciągane wykorzystywane są w wielu gałęziach gospodarki. Można powiedzieć, iż nie ma takiej gałęzi, w której sprężyny nie byłyby użyte przynajmniej do jakiejś banalnej czynności. W dużej mierze używa się ich do produkcji najbardziej precyzyjnych narzędzi i maszyn. Same sprężyny wytwarza się według bardzo restrykcyjnych procedur, ponieważ dzięki temu optymalizuje się ich właściwości.

Sprężyny

Autor: http://www.freeimages.com/
Źródło: http://www.freeimages.com/

Sprężyny wymagają bardzo szczegółowych obróbek. Podstawową jest ich szlifowanie, do czego stosuje się bardzo sprofilowane maszyny, które mają dokładność aż do 0,01 milimetra. Kolejnym działaniem jest (http://www.anover.pl/kontakt/) termiczne, czyli inaczej hartowanie. Wykonuje się ten proces w specjalnych piecach, posiadających sterowniki elektroniczne. Te receptory dają możliwość szczegółowo skontrolować temperaturę oraz czas hartowania.

Poza tym występują także takie procedury jak kulkowanie, czyli ostrzeliwaniu szczegółów cząsteczkami w formie okręgów. Przez nią sprężyna jest znaczniej wytrzymalsza, a materiał tak prędko się nie zużywa. Warto również napisać o ochronie antykorozyjnej. Jest to zasadnicza ochrona sprężyn przed czynnikami zewnętrznymi. W skład ochrony wchodzą przykładowo cynkowanie, czernienie, czy chociażby cynkowanie lamelarne.

Współcześnie do projektowania sprężyn używa się specjalnych programów, pozwalających na wyszczególnienie właściwego surowca oraz obliczenia parametrów określonej sprężyny, która będzie spełniać wymagania konsumenta.

Ten artykuł, który w tym momencie analizujesz zawiera interesujące dane, lecz jeśli pragniesz zdobyć zbliżone wiadomości na opisywany wątek, to sięgnij po źródło.

Głównie chodzi o siłę sprężyn oraz ich jakość. Sprężyny rozciągane mogą być dostępne z dwóch różnych surowców. Podstawową jest stal niestopowa, a kolejną stal nierdzewna. Używa się ich do narzutów statycznych albo nieczęstych siłach. Sprężyny rozciągane mają bardzo szerokie zastosowanie. Dalsze informacje przeczytasz na tym portalu: .

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

W dużej mierze dotyczy tego, jaką sprężyna posiada rozciągliwość i jakie mają zakończenie. Występują dwa rodzaje końcówek. Niemieckie zakończenia mają większą wytrzymałość, niż angielskie,jednakże ich oczka nie do końca są domknięte. Decyzja, którą sprężynę wybrać, zależy jedynie od klienta i tego, do jakiej czynności będą stosowane. Przykładowo używa się ich do produkcji bram garażowych, lub motoryzacji, oraz w wielu dziedzinach przemysłu. Barierom jest jedynie wyobraźnia.