EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Budowanie własnego domu – właściwe rozplanowanie jest bardzo ważne

Budowa domu to niemałe przedsięwzięcie, zajmujące wiele czasu i pracy. Jeżeli chcielibyśmy wybudować dom na przykład w pół roku i to bez zastosowania półfabrykatów, za pomocą których szybciej można doprowadzić inwestycję do końca, to musimy zająć się tą sprawą na pewno wcześniej. Najważniejsze jest w takim wypadku także wyszukanie relatywnie wcześnie firm, które czy to zajmą się budową domu od podstaw, czy z kolei dostarczą nam niezbędnych materiałów do jego budowy.

dom w budowie

Źródło: flickr.com

Przeważnie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wybór firm wykonawczych jest rozpoczęcie współpracy wyłącznie z jednym wykonawcą. Im mniej pośredników, tym lepiej, jako że zwiększa się odpowiedzialność wykonawcy na którego się zdecydujemy i jest on wówczas bardziej zmotywowany do jak najlepszej pracy w tym kierunku. Ale nawet jeżeli postawimy na jedną firmę, nie będzie ona w stanie załatwić wszystkiego, a mianowicie z pewnością będzie musiała się posiłkować materiałami budowlanymi dostarczanymi przez inne firmy zewnętrzne. O ile sprzęt ma lub wręcz powinna mieć własny, o tyle raczej nie mam możliwości, by zapewniała też niezbędne materiały do budowy. Weźmy chociażby taki produkt jakim są kruszywa do betonu. Zarazem sam beton, jak i produkty, z jakich jest skomponowany muszą być jak najwyższej jakości, żeby dom (sprawdź tu) stanowił w przyszłości faktycznie solidną konstrukcję. Firmy wykończeniowe nie zajmują się tego typu działalnością jak sprzedaż kruszywa, jako że wymaga ona wykorzystania dodatkowego sprzętu i prac, jakie mogą być dokonane wyłącznie przez firmy, nastawiające się tylko na tego typu działalność – poznaj produkty marki Bazalt.

wybudowany domek

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Zajęcie jest bowiem czasochłonne i pracochłonne i wymaga dobrego logistycznego planowania. Kruszywa są niezwykle ważnym składnikiem betonu wpływając na jego wytrzymałość, dlatego powinniśmy kupić je w firmie z długoletnią tradycją i doświadczeniem w ich pozyskiwaniu. Stawiając dom (sprawdź ofertę) należy liczyć się z tym, że wiele prac wykonają inni, więc musimy zacząć współpracę z takimi firmami, co do których będziemy mieć całkowite zaufanie w kwestii wykonawstwa. Musimy też wszystko znacznie wcześniej zaplanować, gdyż w przeciwnym wypadku możemy narażać się na niepotrzebne straty.