EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego opakowania powinny być estetyczne i funkcjonalne? Jakiego rodzaju powinny mieć pozostałe zalety? Które opakowanie jest najbardziej odpowiednie i najnowocześniejsze

Bez odpowiedniego opakowania trudno jest sprzedać jakikolwiek produkt. Opakowanie powinno zachęcać do kupna, sprawić, iż będziemy posiadali bardziej znaczną ochotę na daną rzecz. Projektanci to doskonale wiedzą projektując coraz bardziej atrakcyjne, coraz “smaczniejsze” opakowania. Nie na darmo mawia się, że człowiek spożywa oczami, w tej więc sytuacji sprawdza się to doskonale. Co ważne, opakowanie powinno być estetyczne, ale także bezpieczne oraz użyteczne. Na rynku mamy wiele takich typów, na uwagę jednakże zasługuje doypacks.

polecane opakowania tekturowe

Autor: Christian Reese
Źródło: http://www.flickr.com

To nowatorskie, miękkie opakowania dedykowane dla produktów spożywczych lub chemicznych, jakie stosuje się w gospodarstwie domowym. Klienci często wybierają doypacki, bo są one lżejsze i tańsze od standardowych opakowań z kartonu czy plastiku. Są również bardziej wygodne oraz bezpieczne w transporcie. Optymalnie nadają się do pakowania sosów, takiego rodzaju jak ketchup czy majonez, ale także do pozostałych płynów, jak środek do mycia naczyń lub mydło w płynie. Co bardzo istotne, takie opakowania mają podwójną funkcję – opakowania standardowego i uzupełniającego. Ciekawe są także opakowania typu doypack z korkiem. Co ważne, dodanie korka do standardowego opakowania typu doypack to bardzo nowoczesna estetyka, ale także większe funkcje oraz możliwości.

To najlepsze rozwiązanie, gdy nie jesteśmy w stanie za jednym razem zużyć pełnej zawartości torebki. Korek z nakrętką oferuje wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowania. W ten typ torebki możemy spakować różne produkty spożywcze, jak soki, sosy lub polewy, ale także produkty kosmetyczne czy chemii gospodarczej, na przykład płyny do płukania czy do mycia. Niezwykle ciekawe są zamknięcia strunowe w takim opakowaniu. Takie rozwiązanie zapewnia wiele możliwości, szczelnie zamknięcie zapewnia wielokrotne otwieranie i zamykanie torebki.

w sklepie internetowym - opakowania

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej, jest też możliwość stworzenia tego rodzaju opakowania z zaokrąglonymi rogami, co dla wielu firm ma niebagatelne znaczenie (przeczytaj informacje). Tego rodzaju wygląd opakowania z pewnością się lepiej sprzedaje, gdyż wygląda lepiej. A jak powiedzieliśmy we wstępie, czasami kupujemy oczami, więc w tego rodzaju okoliczności szansa, że klient zakupi nasz produkt bardzo się zwiększa. Pamiętajmy więc o doborze odpowiedniego opakowania.