EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaką działkę budowlaną zakupić?

Dobór działki jest to najpoważniejsza decyzja która poprzedza budowę domu. Jeżeli będzie dobrze przemyślana, ustrzeżemy się wielu niepotrzebnych problemów.
Z kupnem parceli bywa tak jak z przetargami publicznymi, nierzadko decydującą rolę gra cena.

Rozlicz się przez internet

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Składników, jakie winniśmy brać pod uwagę kupując własny grunt jest jednak dużo więcej, a rozsądek oraz wnikliwość są w owej materii wskazane. Co z tego, że postawimy wymarzony dom, jeżeli jego położenie okaże się nietrafione – razem z roztopami wiosennymi podmywać będą nas gruntowe wody, niedaleko wyrośnie kłopotliwa wytwórnia, natomiast codzienny dojazd do miejsca pracy będzie męczarnią.
Miejsce w którym stanie nasz budynek musi mieć w sobie to „coś”, co wywołuje iż czujemy, iż chcemy w tym miejscu bywać, iż jest to przestrzeń jedyna w swym rodzaju. Poszukujmy tego co dawni ludzie zwali genius loci. Kiedy bowiem już w chwili zakupu dostrzeżemy w parceli wiele mankamentów, istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż z biegiem lat będą nam one coraz to bardziej przeszkadzać.

Z pewnością posłuży Ci moja witryna z informacjami, które tyczą się opracowanego tu wątku. Nie zwlekaj zatem i kliknij w podany tu link.

Przejdźmy się po najbliższej okolicy, pogadajmy z lokatorami pobliskich siedzib, monitorujmy uważnie toczące się naokoło życie. Ów zwiad dam nam również odpowiedź na zapytanie czy w pobliskim otoczeniu nie ma obiektów uciążliwych dla rezydentów. Lepiej dowiedzieć się wcześniej, że zaraz obok działa fabryka (nasza strona) chemiczna ewentualnie znajduje się nielegalne śmietnisko.

Kolejny krok to przejrzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, jaki odpowie nam na zapytanie czy w miejscu, jakie wybraliśmy możesz postawić budynek jednorodzinny, a jeżeli tak to jakie muszą być jego parametry.