EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Granulowanie pasz – czym kierować się podczas wyboru sprzętu?

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego wymaga z pewnością różnych umiejętności. Konieczne jest nie tylko zagwarantowanie zwierzętom odpowiednich warunków bytowych, ale także wysokiej jakości paszy. Dlatego też trzeba znaleźć odpowiedni sprzęt, dzięki czemu przygotowanie i przechowywanie pokarmu będzie prostsze.

Granulowanie pasz – jak to się odbywa?
Cały proces koncentruje się na skupieniu pasz, co daje różne korzyści. Specjalne rozdrabniacze umożliwiają przeprowadzenie tego procesu, a następnie zboże czy mieszanka paszowa zostaje ciśnieniowo przeciśnięta przez nieduże otwory i w rezultacie uzyskujemy nieco bardziej skondensowaną karmę. Niektóre maszyny dodatkowo częściowo paszę sterylizują, w ten sposób tak przygotowany pokarm można magazynować dłużej i jest to bezpieczniejsze dla zwierząt. Dlatego też tak ważne jest zakupienie maszyn posiadających pożyteczne funkcje.

Nasze kolejne wpisy są tak samo zajmujące, co ten. Więc najedź na link tu… (https://azarex.pl/) i czytaj skrupulatne wiadomości. Zachęcamy!

Być może ich cena będzie trochę wyższa, jednak warto pamiętać, że wartościowa pasza ma wpływ na zdrowie zwierząt, a tym samym – może uchronić je przed chorobami, zaś właściciela zwierząt przed stratami finansowymi.

granulowanie pasz

Autor: cogdogblog
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcje, wydajność – .
Większe firmy zajmujące się jedynie produkcją pasz dla zwierząt z pewnością wymagają innego sprzętu niż nieduże gospodarstwa, w których wystarczą maszyny o niedużej wydajności. Na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę Użycie materiałów jak najwyższej jakości w czasie produkcji to gwarancja, że rozdrabniacze i pozostałe urządzenia będą służyć przez wiele lat, a poza tym będą bezpieczne dla użytkowników. Oprócz tego okażą się one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Serwis i postępowanie na wypadek możliwych usterek – ciąg dalszy wątku rozdrabniaczy.

Każda maszyna, nawet ta wykonana z dużą dbałością o każdy element konstrukcyjny, może po pewnym czasie się zepsuć. Jest to wynikiem zużycia materiałów, a niekiedy także przyczyną może być nieodpowiednie użytkowanie sprzętu. Bez względu na to, co spowodowało usterkę, warto mieć możliwość skorzystania ze wsparcia fachowców. Jeśli zatem poszukujemy odpowiedniej maszyny do granulownia pasz, warto zadbać o taki sprzęt w ramach którego można skorzystać w każdej chwili z serwisu.