EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Grzejniki drabinkowe – doskonałe do każdej łazienki

Grzejniki drabinkowe to wyjście coraz nagminniej wybierane do łazienek. Grzejniki te nie tylko idealnie ogrzeją wnętrze, pozwolą również na wysuszenie ręczników albo prania, jakie możemy na nim zawiesić. Dodatkowo przedstawiają się faktycznie modnie oraz pomysłowo, albowiem wiele modeli charakteryzuje się ciekawymi, fantazyjnymi wzorami. Taki grzejnik będzie wspaniale prezentować się w każdej modnie urządzonej łazience.

grzejnik

Autor: JMacPherson
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy modele grzejników – wodne, wodno-elektryczne i elektryczne (suszarki). Grzejniki drabinkowe wodne znakomicie nadają się do ogrzewania (odwierty pod pompy ciepła cena Katowice) łazienki i z powodzeniem mogą zastąpić zwykłe kaloryfery. Wskazane jest jednak pamiętać, iż wodne grzejniki funkcjonują wyłącznie w sezonie grzewczym, ponieważ są podłączane do instalacji centralnego ogrzewania. Takiego grzejnika nie użyjemy do wysuszenia prania poza sezonem czy dogrzania łazienki w chłodniejszy dzień.

Grzejniki wodno-elektryczne też są podłączane do instalacji centralnego ogrzewania, aczkolwiek mają one dodatkową grzałkę grzewczą, dzięki czemu wolno z nich korzystać cały rok (sporo więcej zobaczysz na tej stronie). Grzałka ta zwykle wyprzedawana jest wspólnie z grzejnikiem drabinkowym, aczkolwiek zdołamy też zakupić ją samodzielnie. Pamiętajmy jednak, by poprawnie

grzejnik

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR

dostosować grzałkę do mocy grzejnika.

Grzejniki elektryczne posiadają raczej drobną moc, wobec tego najlepiej przydają się do suszenia ręczników bądź ubrań. Samodzielnie nie ogrzeją łazienki, szczególnie tej większej. Grzejniki elektryczne zdołamy zamontować niesłychanie bez trudności, wystarczy zawiesić je na ścianie i podłączyć do gniazdka elektrycznego.

Grzejniki drabinkowe posiadają rozliczną moc, rozmaite rozmiary, kolory oraz typy. Możemy zdecydować się na proste, klasyczne grzejniki lub wybrać coś bardziej pomysłowego . Dobierając grzejnik drabinkowy, weźmy pod uwagę to, jakie będzie jego kluczowe zastosowanie. Ponadto wybierzmy taki rodzaj, który będzie wybornie pasował do aranżacji naszej łazienki.