EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie są możliwości ochraniania pojazdów przed działaniem czynników atmosferycznych czyli minusy i plusy garaży stalowych.

Samochody, jakie stoją pod dachem są znacznie mniej podatne na korozję, mają lakier w lepszym stanie, a zimą nie będzie z nimi problemów ze śniegiem. Dlatego też najlepszym możliwym rozwiązaniem jest chowanie auta w garażu. Mieszkańcy bloków i budynków wielorodzinnych mają możliwości nieco mniejsze, albo będą mogli kupić miejsce do parkowania w garażu podziemnym, o ile oczywiście w ich budynku taki się znajduje, albo garaż w wersji wolnostojącej, których jednak jest bardzo mało.

garaż

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie lepiej będą mieli właściciele domów – obok nich z reguły da się zorganizować choć trochę miejsca na niewielki garaż.

Jeśli chcesz poznać większą ilość informacji na opisywany temat, kliknij tutaj, to naprawdę świetne opracowanie (https://www.hyzynski.pl/oferta/kostka-granitowa/) tego zagadnienia.

Jednak garaże murowane są dość kosztowne w budowie, poza tym niezbędne jest postawienie ich na fundamentach. Sposobem na to są garaże metalowe – przenośne, niedrogie i przede wszystkim proste w montażu. Ogromnym plusem takich garaży jest fakt, że da się je prosto przenieść w inne miejsce, lub zwyczajnie sprzedać, gdy się przestanie z nich korzystać. Wielu ludzi na okres urządzenia domu kupuje właśnie taki garaż, i w pewnym momencie wymienia go na murowany.

Stalowy garaż może być ustawiony na dowolnym twardszym podłożu.

Można rzecz jasna zrobić niewielki fundament i wylewkę, wtedy znacznie lepiej będzie się go użytkowało. Lecz nie będzie to konieczne – tego typu garaż ustawić można na betonowych płytach albo słupach, jeśli podłoże będzie wyrównane to także będzie dobrze stał. Po przygotowaniu podłoża samo postawienie konstrukcji jest proste, wystarczy skręcić dach i ściany ze sobą (sprawdź garaże metalowe). Garaże stalowe wykonywane są z paru rodzajów blach, różniących się ceną i odpornością na korozję.

Kupno garażu wykonanego z blachy dobrej jakości to gwarancja przynajmniej paru lat bezproblemowego użytkowania, oczywiście można taki garaż (zobacz sklepmardrew.pl) odmalować wcześniej na jakiś ładny kolor. Jednak oczywiście garaże stalowe mają także pewne wady. Jedną z nich jest brak izolacji termicznej, przez co używanie ich zimową porą nie jest przyjemne. Oprócz tego ze względu na swoją budowę nie pozwalają na poważniejsze zagospodarowanie powierzchni ścian, tu dużo lepiej wypadają garaże z cegły czy pustaków.