EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

O jakich kwestiach pamiętać wynajmując halę magazynową? Jakie kwestie są najważniejsze?

Niektórym może się wydawać, że łatwo wynająć halę, bez wątpienia prościej niż mieszkanie lub lokal biurowy. Faktycznie jednakowoż i w tej sytuacji musimy zwracać uwagę na wiele czynników, jakie mogą mieć ogromne znaczenie pod kątem opłacalności inwestycji.
Decydując się na hale magazynowe zwracajmy uwagę nie tylko na cele, ale i na to ile trwa umowa.

System L BOXX gwarantuje łatwe i bezpieczne przechowywanie narzędzi.

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
zbliżenie na ogrodzenie przemysłowe

Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie powinien być oczywiście zbyt krótki, bo mogłoby to oznaczać nagłą zmianę cen, a nawet konieczność przeprowadzki się w inne miejsce. Podobnie dla właściciela hali mogłoby to być niezbyt korzystne, bo wypowiedzenie umowy przez najmującego to koniec dochodów z takiego tytułu oraz szukanie nowego klienta.
Nie wiadomo przecież, jak długo tego rodzaju poszukiwanie będzie trwało. Dość często często najbardziej opłacalny jest wynajem długotrwały.włącznikach (polecamy notabene)Wiadomo jednak, że to nie norma. Jak najbardziej też należy zwrócić uwagę na sytuację finansową danego Przedsiębiorstwa, dodatkowo jednocześnie na prognozy dla określonej branży. Jeśli jakiś z takich czynników będzie niezbyt korzystny, to należy to uwzględnić podczas trwania umowy. Zawsze powinniśmy tak robić, nieważne czy to hale stalowe czy inne rodzaje, gdyż nie stracimy na tego rodzaju wynajmie.
Umowa powinna być tak napisana, by wszystko było czytelne, uwzględniała kwestie mające związek z prawami, lecz również obowiązkami najemcy, jaki wynajmuje hale produkcyjne lub magazyn.

W tego typu umowie należy każda kwestie uwzględnić, takie sprawy, jak to, kto dokonuje napraw czy kto odśnieża dach ze śniegu. Każda z takich spraw musi być dokładnie ustalona, ażeby w późniejszym czasie nie było nieporozumień.