EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dla jakich osób mogą być szczególnie przydatne spotykane również w różnorodnych powszechnych przestrzeniach uchwyty dla niepełnosprawnych?

Czy wiesz, że jeszcze 100 lat temu większość ludzi umierała na takie dolegliwości jak grypa albo tuberkuloza? Z biegiem czasu prym rozpoczęły wieść dolegliwości powiązane z postępem cywilizacji, czyli ataki serca oraz udary.

Nawet jeżeli tego typu przypadłość nie przywiodła do śmierci, to często osoba po apopleksji nagle straciła możność poruszania rękoma czy nogami.
komputer

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
kredyt

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież chorób na świecie jest niestety wiele więcej. Dlatego też nie tylko w łazienkach powszechnych, lecz także w mnóstwie mieszkań można ujrzeć uchwyty dla niepełnosprawnych. Najczęściej montowane są one w łazienkach, gdzie w wydajny wariant pomagają osobom posiadającym niepełnosprawność w robieniu podstawowych czynności związanych z higieną.http://www.aner.com.pl/prod/plaskowniki – tutaj oferta płaskowników stalowych- www.aner.com.pl/prod/plaskowniki -Przykładowo czasami osoba, która ma kłopoty z nogami akurat za pośrednictwem uchwytu dla niepełnosprawnych mogłaby z większą łatwością podnieść się z poziomu deski toaletowej. Innym obszarem w toalecie, gdzie przydają się uchwyty dla niepełnosprawnych jest prysznic. Co prawda wielokrotnie ON wstać nie mogłaby, jednak uchwyty dla niepełnosprawnych pomagają tego typu osobie w zachowaniu tak istotnej wszakże balansu.
Innym narzędziem, jakie napotykane jest zarówno w powszechnych toaletach jak i w mieszkaniach rodzin, w których mieszkają persony niepełnosprawne z dysfunkcją kończyn górnych są tak zwane dozowniki mydła. Są one wyjątkowo przydatne dla osób z dysfunkcją rąk.

W praktyce nie muszą obracać mydła w rękach a mają do rozporządzania mydło w płynie, które nalewa się na dłoń po naciśnięciu przycisku.

Jeżeli na omawiany temat posiadasz pytania, to poznaj więcej detali (http://www.maragency.pl/kategoria/napowietrzanie/dyfuzory-talerzowe/18) na prezentowane zagadnienie, klikając tu – informacje będą na pewno wartościowe.

Takie dozowniki mydła są bardzo użyteczne także dla person, które problemów z poruszaniem dłońmi nie posiadają.