EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Najważniejsze zalety, które posiadają nawierzchnie zbudowane z kostki brukowanej.

Pośród wielu rozmaitych odmian nawierzchni niewątpliwie bardzo interesująco wygląda kostka brukowa. Znajduje ona swoje zastosowanie nie tylko pod postacią nawierzchni mniej ruchliwych ulic oraz chodników, lecz również bardzo chętnie wybierają ją prywatni inwestorzy. Kostka jest bowiem bardzo korzystna cenowo w stosunku do swoich możliwości, a równocześnie estetyczna oraz trwała. Od chwili, kiedy się pojawiła na rynku jej popularność ogromnie wzrosła, a coraz większa liczba wzorów i kolorów pozwala na wykonanie większości pomysłów w tym zakresie. Kostka brukowa robiona jest z twardego betonu, do którego dokłada się różne barwniki. Występować on może w rozmaitych wzorach, oprócz klasycznych prostokątnych jest ich wiele innych rodzajów, pozwalających na otrzymanie ciekawych, oryginalnych wzorów. Dużym plusem kostki będzie jej estetyka. W przeciwieństwie do płyt betonowych czy asfaltu kostkę da się układać we wzory o różnych kolorach, przez co nie tylko prezentować się znacznie ładniej, lecz również można to wykorzystać w celach informacyjnych.

układanie polbruku

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
układanie polbruku

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Kostka brukowa Poznań charakteryzuje się także bardzo dużą mechaniczną wytrzymałością. Oferowana jest ona w paru rozmaitych grubościach, a powinna być dobrana w zależności od natężenia i rodzaju ruchu, jaki będzie się odbywał na danej trasie.

Zainteresował Cię ten wpis? Masz ochotę pozostawić jakieś komentarze na temat? Będzie to dla nas szalenie miłe przeżycie.

Przez to, że między poszczególnymi elementami znajdują się niewielkie szczeliny, to pozwoli to na sprawne odprowadzenie wody. Przez to nawet ulewne deszcze nie spowodują powstania kałuż, bo woda będzie szybko wsiąkać. Bardzo dużym plusem tego typu rozwiązania są także ogólne koszty położenia. Jak się okazuje układanie polbruku to nie jest jakiś skomplikowany proces, tak więc jego koszty nie będą jakieś bardzo duże. Do układania kostki wynająć można fachową ekipę, która zrobi to szybko i profesjonalnie, a można też samemu się za to zabrać.

Zapoznając się z najważniejszymi zasadami większość ludzi bez żadnego problemu powinna sobie z tym poradzić, a dzięki temu całościowe koszty jeszcze się zmniejszą.