EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kupno mieszkania kroczek po kroczku

Kupowanie apartamentu nie jest zadaniem ekstremalnie trudnym, chociaż dość wielowątkowym a także częstokroć długofalowym.
Jak przyszykować się do kupna domku, aby nie być oszukanym a także nie zapomnieć o dopełnieniu wszelkich kwestii formalnych? W pierwszej kolejności trzeba sprecyzować czy interesuje nas rynek pierwotny czy też rynek wtórny.

Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Kiedy już to wiemy cały proces zaczynamy od znalezienia upragnionego domu. Jednak nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której bank odmawia nam pożyczki na całą konieczną do zakupu mieszkania sumę. Godziny spędzone na oglądaniu nadto dużych bądź nadto drogich – jak się wtedy okazuje – lokali, okażą się stracone.

Żeby oszczędzić sobie rozczarowań, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania warto sprawdzić w banku lub u doradcy finansowego własną tzw. zdolność kredytową. Podając pułap wynagrodzenia oraz innych stałych zobowiązań, poznamy maksymalną wielkość kredytu do uzyskania w banku jak też szacunkową miesięczną ratę. Bezlik ofert sprzedaży apartamentów pochodzi dzisiaj z różnych biur nieruchomości. Kosztami tej wynajętej przez zbywcę obsługi częstokroć obciążany bywa kupujący. On również może zatrudnić pośrednika, który pomoże mu w znalezieniu, a potem kupnie apartamentu. Wypatrując kwatery na własną rękę, warto na pewno wspomóc się netem, będącym najobszerniejszym źródłem danych o apartamentach do sprzedaży. Pomocne są również anonse w periodykach, tablice w supermarketach, wskazówki przyjaciół.

Jeżeli mamy już upatrzoną lokalizację, rozglądajmy się wtenczas za zamieszczonymi tam anonsami biur sprzedaży (często są one wywieszane w oknie bądź na balkonach sprzedawanych apartamentów).

Zobacz ten link – to bez dwóch zdań świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj zatem i zobacz już teraz!

/J]