EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kupno mieszkania kroczek po kroczku

Kupowanie apartamentu nie jest zadaniem ekstremalnie trudnym, chociaż dość wielowątkowym a także częstokroć długofalowym.
Jak przyszykować się do kupna domku, aby nie być oszukanym a także nie zapomnieć o dopełnieniu wszelkich kwestii formalnych? W pierwszej kolejności trzeba sprecyzować czy interesuje nas rynek pierwotny czy też rynek wtórny.

Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Kiedy już to wiemy cały proces zaczynamy od znalezienia upragnionego domu. Jednak nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której bank odmawia nam pożyczki na całą konieczną do zakupu mieszkania sumę. Godziny spędzone na oglądaniu nadto dużych bądź nadto drogich – jak się wtedy okazuje – lokali, okażą się stracone.

Żeby oszczędzić sobie rozczarowań, jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań mieszkania warto sprawdzić w banku lub u doradcy finansowego własną tzw.

Ten serwis www ma pokrewne informacje na omawiany temat. Obowiązkowo zobacz to teraz, gdyż uzyskane informacje zupełnie Cię pochłoną.

zdolność kredytową. Podając pułap wynagrodzenia oraz innych stałych zobowiązań, poznamy maksymalną wielkość kredytu do uzyskania w banku jak też szacunkową miesięczną ratę. Bezlik ofert sprzedaży apartamentów pochodzi dzisiaj z różnych biur nieruchomości. Kosztami tej wynajętej przez zbywcę obsługi częstokroć obciążany bywa kupujący. On również może zatrudnić pośrednika, który pomoże mu w znalezieniu, a potem kupnie apartamentu. Wypatrując kwatery na własną rękę, warto na pewno wspomóc się netem, będącym najobszerniejszym źródłem danych o apartamentach do sprzedaży. Pomocne są również anonse w periodykach, tablice w supermarketach, wskazówki przyjaciół.

Jeżeli mamy już upatrzoną lokalizację, rozglądajmy się wtenczas za zamieszczonymi tam anonsami biur sprzedaży (często są one wywieszane w oknie bądź na balkonach sprzedawanych apartamentów).